Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Biometryczna identyfikacja głosu zamiast haseł w banku

Nauka i Technologie

Możliwość obsługi aplikacji bankowych głosem dał jako jeden z pierwszych w Europie Meritum Bank. System potrafi rozpoznawać głos nawet przy zakłóceniach, jest też w stanie odróżnić wypowiedź od jej nagrania. Pozwala łatwiej korzystać z usług banku i jest bezpieczniejszy, uważają specjaliści.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,130036,title,Koniec-z-pamietaniem-hasla-do-banku-Nowa-technologia-po-raz-pierwszy-w-Polsce,wid,16760072,wiadomosc.html

Udostępnij

Satelity, naziemne radary oraz samoloty AWACS

Nauka i Technologie awacs defense support program malezyjski samolot radary zestrzelenie

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu wykryły satelity wczesnego ostrzegania amerykańskiego programu Defense Support Program (DSP), który działa od lat 70. ubiegłego wieku. Działające teraz w jego ramach satelity rozpoczęły pracę w 2013 roku, potrafią wykryć start rakiet balistycznych, pojazdów kosmicznych, a także wybuchy nuklearne. NATO również obserwowało terytorium Ukrainy za pomocą naziemnych radarów oraz samolotów systemu AWACS.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1126898-AWACS--Elektroniczne-oczy-i-uszy-wywiadu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1126898-AWACS--Elektroniczne-oczy-i-uszy-wywiadu.html