Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Brygada do walki z mafią skonfiskowała 360 mln euro

Finanse

Służby śledcze skonfiskowały majątek wartości 360 mln euro biznesmenowi podejrzewanemu o związki z sycylijską mafią Cosa Nostra, podały wczoraj włoskie media. Przedsiębiorca jest mieszkańcem Palermo, był już raz aresztowany w 2000 roku. Rekordowa konfiskata majątku mafiosa wartości 1,3 mld euro zdarzyła się również na Sycylii w ubiegłym roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mafia;sycylijska;policja;konfiskuje;majatek;biznesmena,187,0,1584315.html

Udostępnij

Kary za obchodzenie prawa podatkowego już w 2016 roku

Finanse izba skarbowa ministerstwo finansow podatki urząd skarbowy

Ministerstwo Finansów spodziewa się,że w pierwszym roku budżet zyska na wprowadzeniu przepisów przeciw obchodzeniu prawa podatkowego 50 mln zł, a w kolejnych latach po 100 mln zł. MF opublikowało wczoraj komentarz do projektu ustawy, w którym podkreśla, że prawo będzie stosowane tylko wtedy, kiedy podatnik skorzysta ze sztucznej konstrukcji prawnej, a nie, kiedy wybierze korzystniejsze rozwiązanie. Trybunału Konstytucyjnego już raz zakwestionował klauzulę przeciwko obejściu prawa w 2004 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/810738,mf-odkrywa-karty-koniec-z-optymalizacja-podatkowa.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/810738,mf-odkrywa-karty-koniec-z-optymalizacja-podatkowa.html