Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kary za obchodzenie prawa podatkowego już w 2016 roku

Finanse

Ministerstwo Finansów spodziewa się,że w pierwszym roku budżet zyska na wprowadzeniu przepisów przeciw obchodzeniu prawa podatkowego 50 mln zł, a w kolejnych latach po 100 mln zł. MF opublikowało wczoraj komentarz do projektu ustawy, w którym podkreśla, że prawo będzie stosowane tylko wtedy, kiedy podatnik skorzysta ze sztucznej konstrukcji prawnej, a nie, kiedy wybierze korzystniejsze rozwiązanie. Trybunału Konstytucyjnego już raz zakwestionował klauzulę przeciwko obejściu prawa w 2004 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/810738,mf-odkrywa-karty-koniec-z-optymalizacja-podatkowa.html

Udostępnij

Za kryzys odpowiada dług prywatny, nie publiczny

Finanse dług prywatny dług publiczny długi kryzys

tak twierdzi profesor ekonomii z Chicago Amir Sufi i przedstawia dowody. Przed ostatnim kryzysem w USA długi gospodarstw domowych podwoiły się, przed Wielkim Kryzysem w 1929 roku – potroiły. W krajach, w których poziom długu prywatnego rósł w latach 1997–2007 najszybciej, spadek konsumpcji między 2008 r. a 2010 r. był najbardziej odczuwalny. Zdaniem Sufiego dług publiczny jest tylko wynikiem reakcji rządów na załamanie gospodarki spowodowane prywatnym zadłużeniem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/810673,sufi-to-nie-dlug-publiczny-ale-dlug-prywatny-jest-prawdziwym-problemem.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/810673,sufi-to-nie-dlug-publiczny-ale-dlug-prywatny-jest-prawdziwym-problemem.html