Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Za kryzys odpowiada dług prywatny, nie publiczny

Finanse

tak twierdzi profesor ekonomii z Chicago Amir Sufi i przedstawia dowody. Przed ostatnim kryzysem w USA długi gospodarstw domowych podwoiły się, przed Wielkim Kryzysem w 1929 roku – potroiły. W krajach, w których poziom długu prywatnego rósł w latach 1997–2007 najszybciej, spadek konsumpcji między 2008 r. a 2010 r. był najbardziej odczuwalny. Zdaniem Sufiego dług publiczny jest tylko wynikiem reakcji rządów na załamanie gospodarki spowodowane prywatnym zadłużeniem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/810673,sufi-to-nie-dlug-publiczny-ale-dlug-prywatny-jest-prawdziwym-problemem.html

Udostępnij

Mundurowi żądają podwyżek płac, pięć lat ich nie mieli

Finanse podwyżka płac pozew zbiorowy służby mundurowe

Pozew zbiorowy przeciw rządowi o brak waloryzacji płac wystosowało 842 funkcjonariuszy Służby Więziennej z Mazowsza. Pozwy przygotowuje również około 15 tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej z oddziałów straży morskiej, bieszczadzkiej, podlaskiej oraz nadwiślańskiej. Związki zawodowe strażaków i policjantów też rozważają pozwy zbiorowe. Jak wyliczył Dziennik Gazeta Prawna, roszczenia funkcjonariuszy służb mundurowych wynoszą około 750 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/464751,mundurowi-zbiorowo-maszeruja-do-sadu-chodzi-o-podwyzki-mundurowych-emerytur.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/464751,mundurowi-zbiorowo-maszeruja-do-sadu-chodzi-o-podwyzki-mundurowych-emerytur.html