Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dotacje dla bezprawnie użytkujących państwowe grunty

Nieistotne

– Wiele osób zajmuje grunty należące do skarbu państwa bez żadnej umowy i występuje o dotacje. W ciągu ostatnich 4 lat straty Polski i Unii Europejskiej mogły sięgnąć nawet pół miliarda złotych – mówi rzecznik Najwyższej Izby Kontroli Paweł Biedziak. Proceder taki może obejmować co najmniej 12 proc. terenów należących do skarbu państwa. NIK zaleca zmianę prawa, żeby uniemożliwić takie praktyki. Obecnie bezprawne użytkowanie państwowej ziemi nie jest karalne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1179630,NIK-nawet-500-mln-zl-strat-z-powodu-nielegalnego-korzystania-z-gruntow

Udostępnij

Personalia UE: nie dogadali się na szczycie

Nieistotne rada europejska szczyt UE Unia Europejska

Ponowne spotkanie przywódców Unii Europejskiej ma odbyć się 30 sierpnia, ustalili uczestnicy szczytu, którzy mieli wczoraj zdecydować o obsadzeniu najważniejszych stanowisk w UE. Wtedy też uczestnicy szczytu mają uzgodnić, kto zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej, a kto szefem unijnej dyplomacji.– Nie podjęliśmy ostatecznych decyzji w kwestii obsady stanowisk, ale ważne było to, że przeprowadziliśmy pierwszą dyskusję – skomentowała rezultaty wczorajszego szczytu kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16066085/szczyt-ue-decyzja-w-sprawie-kluczowych-stanowisk-30-sierpnia

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16066085/szczyt-ue-decyzja-w-sprawie-kluczowych-stanowisk-30-sierpnia