Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dotacje dla bezprawnie użytkujących państwowe grunty

Nieistotne

– Wiele osób zajmuje grunty należące do skarbu państwa bez żadnej umowy i występuje o dotacje. W ciągu ostatnich 4 lat straty Polski i Unii Europejskiej mogły sięgnąć nawet pół miliarda złotych – mówi rzecznik Najwyższej Izby Kontroli Paweł Biedziak. Proceder taki może obejmować co najmniej 12 proc. terenów należących do skarbu państwa. NIK zaleca zmianę prawa, żeby uniemożliwić takie praktyki. Obecnie bezprawne użytkowanie państwowej ziemi nie jest karalne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1179630,NIK-nawet-500-mln-zl-strat-z-powodu-nielegalnego-korzystania-z-gruntow

Udostępnij

Personalia UE: nie dogadali się na szczycie

Nieistotne rada europejska szczyt UE Unia Europejska

Ponowne spotkanie przywódców Unii Europejskiej ma odbyć się 30 sierpnia, ustalili uczestnicy szczytu, którzy mieli wczoraj zdecydować o obsadzeniu najważniejszych stanowisk w UE. Wtedy też uczestnicy szczytu mają uzgodnić, kto zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej, a kto szefem unijnej dyplomacji.– Nie podjęliśmy ostatecznych decyzji w kwestii obsady stanowisk, ale ważne było to, że przeprowadziliśmy pierwszą dyskusję – skomentowała rezultaty wczorajszego szczytu kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16066085/szczyt-ue-decyzja-w-sprawie-kluczowych-stanowisk-30-sierpnia

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16066085/szczyt-ue-decyzja-w-sprawie-kluczowych-stanowisk-30-sierpnia