Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dwóch mężczyzn aresztowanych po katastrofie metra

Świat

Aresztowani, Walerij Baszkatow i jego asystent Jurij Gordow, nadzorowali prace na torach Arbacko-Pokrowskiej linii metra, na której doszło do jego wykolejenia.

Według rosyjskich służb śledczych prace te zostały wykonane nieprawidłowo, co przyczyniło się do spowodowania katastrofy, w której wykoleiły się 3 wagony, zginęły 22 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Prokuratorzy nadal prowadzą śledztwo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/457919/22-zabitych-ponad-100-rannych-Pierwsze-aresztowania-po-wypadku-w-metrze/

Udostępnij

Ukraina: walki i propaganda

Świat polska propaganda rosja separatyści ukraina

Ukraińskie lotnictwo bombardowało Sniżne w obwodzie donieckim powodując śmierć 11 osób, twierdzą rosyjskie media oraz separatyści; to nie były nasze samoloty odpowiadają władze w Kijowie, żaden tego dnia nie wystartował. Nasila się rosyjska akcja propagandowa. Moskwa oskarża Kijów o ataki na Rosję, Ukraina zaprzecza przekonując, że to prowokacja. Moskwa oskarża też ukraińskie wojska rządowe o skrajne okrucieństwa, pierwszy program telewizji rosyjskiej poinformował, że w Słowiańsku ukraińska armia przybiła do krzyża dziecko separatysty, a żonę ciągnęła przywiązaną do czołgu Ostatnio Rosja ogłosiła, że Polska planuje przyłączenie zachodnich obszarów Ukrainy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019,kryzys-ukrainski

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019,kryzys-ukrainski