Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska odmawia azylu uchodźcom z Ukrainy

Polska

Nie otrzymało statusu uchodźcy 32 obywateli Ukrainy, którzy zgłosili się w ośrodku w Łukowie. Polskie władze zwróciły wagę, że wojna na Ukrainie obejmuje jedynie kilkanaście procent terytorium państwa, a władze ukraińskie realizują specjalny program pomocy dla uciekinierów z terenów objętych walkami albo zagarniętych przez Rosję. Każdemu wnioskowi o nadanie statusu uchodźcy, wyjaśnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, towarzyszy sprawdzenie, czy wnioskodawca mógłby żyć bezpiecznie w innej części swojego kraju.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/464522,szef-msw-mieszkancy-krymu-nie-musza-dostac-azylu.html

Udostępnij

Zwały glonów zniechęcają do kąpieli w Sopocie

Polska glony sopot

Parometrowy grząski pas glonów wyrzuconych przez wodę na brzeg nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, ale wielu zniechęca do kąpieli. Problemem glonów zajmowali się w latach 2010 – 2012 badacze i technicy uczestniczący w projekcie ekologicznym WAB, ale niewiele zdziałali. Od lat najskuteczniejszym sposobem na glony jest ich usuwanie, ale z każdym rokiem woda wyrzuca ich coraz więcej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wabproject.pl/files/image/image005.jpghttp://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/kwitnace-glony-odstraszaja-turystow-w-sopocie/0bqks

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wabproject.pl/files/image/image005.jpghttp://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/kwitnace-glony-odstraszaja-turystow-w-sopocie/0bqks