Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bruksela: dziś obsadzanie najważniejszych stanowisk w UE

Europa

Premier Donald Tusk pojechał dziś na szczyt Unii Europejskiej do Brukseli ubiegać się o przyznanie polskim politykom stanowiska szefa Rady Europejskiej albo szefa unijnej dyplomacji, piszą media. O najważniejszych stanowiskach w UE Tusk rozmawiał ostatnio z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem, premierem Łotwy Laimdotą Straujumą, z szefem czeskiego rządu Bohuslavem Sobotką oraz z kanclerz Angelą Merkel, która miała w rozmowie poprzeć jego kandydaturę na szefa Rady Europejskiej. Wczoraj polski premier telefonicznie rozmawiał także z prezydentem Francji Francois Hollande’em oraz ponownie z Van Rompuyem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/tusk-za-van-rompuya-sikorski-za-ashton-polskie-targi-w-brukseli,450214,s.html

Udostępnij

Ponad 60 tys. osób wyemigrowało w tym roku z Portugalii

Europa emigracja portugalia

Młodzi Portugalczycy masowo wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu pracy. W ubiegłym roku z dziesięciomilionowej Portugalii wyjechało ich 128 tysięcy. Ponad 65 proc. szuka pracy w Szwajcarii oraz w Unii Europejskiej: we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Poza Europą Portugalczycy szukają pracy w Brazylii, USA oraz Angoli. Bezrobocie w Portugalii pod koniec ubiegłego roku wynosiło 15,3 proc., w maju tego roku spadło do 14,6 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4204,350-portugalczykow-mniej-codziennie.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4204,350-portugalczykow-mniej-codziennie.html