Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Citigroup zapłaci 7 mld dolarów kary

Finanse

Na karę 7 mld dolarów za swoje działania na rynku papierów hipotecznych, które przyczyniły się do kryzysu finansowego w 2008 r. dobrowolnie zgodziła się Grupa finansowa Citigroup. Ugoda ustrzegła grupę finansową przed karną odpowiedzialnością za narażanie inwestorów na straty. Na początku negocjacji Citigroup proponowało niecałe 400 mln dolarów, a amerykański Departament Sprawiedliwości chciał ukarać bank 12 mld dolarów. Do Citigroup należy polski Bank Handlowy. Najwyższą dotąd karę – 13 mld dolarów – zgodził się zapłacić JP Morgan.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/bank-zaplaci-7-mld-dol-kolejny-winny-kryzysu-z-2008-r_a16931

Udostępnij

Nie podawajcie bankom loginów i haseł do kont

Finanse banki hasło Komisja Nadzoru Finansowego login

apeluje w specjalnym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego. Niektóre banki przed przyznaniem kredytu domagają się podania loginów i haseł do kont w innych bankach, stwierdza KNF i ostrzega, skutkiem ujawnienia tych danych jest utrata prawa do reklamacji w przypadku nieautoryzowanych transakcji. Komisja uważa też, że praktyka żądania danych o kontach w innych bankach grozi ułatwieniem przestępcom dotarcie do tych danych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/knf-ostrzega-przed-podawaniem-loginow-i-hasel-do-internetowych-kont,28,0,1581596.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/knf-ostrzega-przed-podawaniem-loginow-i-hasel-do-internetowych-kont,28,0,1581596.html