Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Citigroup zapłaci 7 mld dolarów kary

Finanse

Na karę 7 mld dolarów za swoje działania na rynku papierów hipotecznych, które przyczyniły się do kryzysu finansowego w 2008 r. dobrowolnie zgodziła się Grupa finansowa Citigroup. Ugoda ustrzegła grupę finansową przed karną odpowiedzialnością za narażanie inwestorów na straty. Na początku negocjacji Citigroup proponowało niecałe 400 mln dolarów, a amerykański Departament Sprawiedliwości chciał ukarać bank 12 mld dolarów. Do Citigroup należy polski Bank Handlowy. Najwyższą dotąd karę – 13 mld dolarów – zgodził się zapłacić JP Morgan.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/bank-zaplaci-7-mld-dol-kolejny-winny-kryzysu-z-2008-r_a16931

Udostępnij

Nie podawajcie bankom loginów i haseł do kont

Finanse banki hasło Komisja Nadzoru Finansowego login

apeluje w specjalnym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego. Niektóre banki przed przyznaniem kredytu domagają się podania loginów i haseł do kont w innych bankach, stwierdza KNF i ostrzega, skutkiem ujawnienia tych danych jest utrata prawa do reklamacji w przypadku nieautoryzowanych transakcji. Komisja uważa też, że praktyka żądania danych o kontach w innych bankach grozi ułatwieniem przestępcom dotarcie do tych danych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/knf-ostrzega-przed-podawaniem-loginow-i-hasel-do-internetowych-kont,28,0,1581596.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/knf-ostrzega-przed-podawaniem-loginow-i-hasel-do-internetowych-kont,28,0,1581596.html