Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Izrael przyjął dziś propozycję rozejmu, Hamas ją odrzucił

Świat

Wczorajsza egipska propozycja rozejmu izraelsko-palestyńskiego przewidywała zawieszenie broni i rozpoczęcie w najbliższych dniach negocjacji w Kairze. Izrael przyjął ją dziś ostrzegając, że jeśli Hamas odrzuci propozycję rozejmu i Izrael nadal będzie ostrzeliwany, rozszerzy operacje wojskowe w Strefie Gazy. Od tygodnia izraelskie lotnictwo atakuje wybrane cele w Stefie Gazy w odwecie za ostrzał rakietowy Izraela przez Hamas . Według źródeł palestyńskich, w atakach zginęło 189 Palestyńczyków, a blisko 1300 zostało rannych. W poprzednim takim konflikcie w listopadzie 2012 roku zginęło 177 Palestyńczyków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rzad-izraela-przyjal-propozycje-rozejmu-z-hamasem,nId,1468575

Udostępnij

Libia: dwóch żołnierzy zginęło w walkach o lotnisko

Świat libia lotnisko rebelianci typolis walki

Wojsko libijskie próbuje ochronić lotnisko w Trypolisie, które od niedzieli chcą odbić z rąk rebeliantów z miasta Zenten inne zbrojne grupy. Rebelianci z Zenten kontrolują je od czasu obalenia reżimu Kadafiego w 2011 roku. W Libii wciąż działają uzbrojone grupy, które przed czterema laty walczyły z reżimem Kadafiego, a obecnie okupują miasta, obiekty czy tereny i utrzymują się z haraczy płaconych przez ludzi oraz przedsiębiorstwa. Władzom Libii nie udało się dotąd uwolnić kraju od tych grup. W czasie obecnych walk zginęło 9 osób, w tym 2 żołnierzy, 36 zostało rannych, zniszczonych jest 90 proc. samolotów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1177553,Libia-kolejne-ofiary-walk-na-lotnisku-w-Trypolisie

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1177553,Libia-kolejne-ofiary-walk-na-lotnisku-w-Trypolisie