Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spada i tak małe poparcie dla rządu

Polska

Zadowolenie z tego, że na czele Rady Ministrów stoi Donald Tusk, deklaruje obecnie 29 proc. ankietowanych przez CBOS, przed miesiącem odsetek ten wynosił 34 proc. Niezadowolonych jest 55 proc., przed miesiącem było ich 52 proc. Za przeciwników rządu uważa się 38 proc. badanych, miesiąc temu takie deklaracje składało 36 proc. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 3–9 lipca roku na liczącej 943 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://polska.newsweek.pl/cbos-badanie-lipiec-newsweek-pl,artykuly,343691,1.html

Udostępnij

Wojna o Jana Burego,w PSL-u i w prokuraturze

Polska afera taśmowa CBA jan bury prokuratura psl wprost

„Mam problem Burego, nie? Którego mogę, wiesz, wyjebać w kosmos! (…) Ja muszę go wziąć tutaj (do Sowy&Przyjaciół – red.). Nie bardzo mi się chce pić po prostu, bo pracuję, ale musimy po prostu pogadać, nie? Bo gość (Bury – red.), wiesz, robi dym polityczny, a tak naprawdę chodzi o jego interesy, nie? Tylko i wyłącznie. Albo dostanie, jebnie go w końcu ktoś i tyle, no. Na poważnie. No tyle tylko, że to może rozsypać się koalicja”. Tak mówił o pośle Janie Burym minister skarbu Włodzimierz Karpiński w rozmowie opublikowanej przez tygodnik ”Wprost”. W ostatni czwartek CBA na polecenie prokuratury weszło do biur Jana Burego, w reakcji na to odsunięty lider Waldemar Pawlak próbował zerwać koalicję PO z PSL-em w trakcie głosownia nad dymisją ministra Sienkiewicza.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/457399/Minister-skarbu-Mam-problem-Burego-Koalicja-moze-sie-posypac/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/457399/Minister-skarbu-Mam-problem-Burego-Koalicja-moze-sie-posypac/