Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Największy latający ptak świata jakiego znamy

Nauka i Technologie

Miał skrzydła o rozpiętości 7,4 m, potrafił godzinami szybować nad oceanem z prędkością ponad 60 km na godzinę. Największego znanego nam latającego ptaka świata opisał magazyn Proceedings of the National Academy of Sciences. Pelagornis sandersi żył od 25 do 28 mln lat temu, jego szczątki znalezione zostały w 1983 roku podczas budowy terminalu lotniska w Charleston, w Południowej Karolinie, ale zbadał je w tym roku paleontolog Daniel Ksepka z Uniwersytetu Stanowego w Północnej Karolinie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/pelagornis-sandersi-zbadano-szczatki-najwiekszego-ptaka-swiata,artykuly,343328,1.html

Udostępnij

Policja z 7 krajów walczy z bankowym trojanem Shylock

Nauka i Technologie shylock trojan

Śledczy z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Holandii i Turcji połączyli siły, by skoordynować operację we własnych krajach, przy współudziale agencji z Niemiec, Francji i Polski. Jeśli użytkownik zainfekowanego nim komputera kliknie szkodliwy odnośnik, trojan po instalacji w systemie szuka informacji pozwalających na uzyskanie dostępu do pieniędzy przechowywanych na firmowych oraz prywatnych kontach bankowych i przesyła je do cyberprzestępców. Walka z trojanem jest koordynowana przez brytyjską agencję National Crime Agency (NCA), ale biorą w niej udział nie tylko policje, ale też prywatne firmy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nt.interia.pl/internet/news-walka-z-trojanem-bankowym-shylock,nId,1466619

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nt.interia.pl/internet/news-walka-z-trojanem-bankowym-shylock,nId,1466619