Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Karlowe Wary: gruziński film wziął główną nagrodę

Nieistotne

Główną nagrodę jury festiwalu w Karlowych Warach przyznało gruzińskiemu filmowi „Kukurydziana wyspa” w reżyserii George Owaszwili. nagrodę publiczności otrzymał dokumentalny czeski film o Marcie Kubiszowej, piosenkarce, której w latach 70. komuniści zakazali występów, bo protestowała przeciwko okupacji Czechosłowacji przez wojska Układu Warszawskiego. Seanse 49. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach obejrzało 130 tysięcy widzów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16315356,Czechy_Zakonczyl_sie_festiwal_filmowy_w_Karlowych.html

Udostępnij

Coraz więcej rozwodów w Polsce

Nieistotne Główny Urząd Statystyczny rozwód

Według danych ogłoszonych przez Główny Urząd Statystyczny, najbardziej wzrosła liczba rozwodów wśród małżeństw ze stażem wynoszącym 20 i więcej lat, w 2011 rozpadło się 17,3 tys. związków, trzy razy więcej niż w roku 1999. Rośnie również,choć wolniej liczba rozwodów wśród małżeństw trwających do czterech lat. W 2011 r. rozwiodło się 15,5 tys. takich par – o 52 proc. więcej niż w 1990 roku. W ponad dwóch trzecich przypadków powództwo o rozwód wnoszą kobiety.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/695508,rosnie_liczba_rozwodow_w_polsce_kilkanascie_tysiecy_rocznie.html?

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/695508,rosnie_liczba_rozwodow_w_polsce_kilkanascie_tysiecy_rocznie.html?