Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Raport NIK o przestrzeganiu prawa podatkowego

Finanse

Przepisy podatkowe nadal są nieprzejrzyste i trudne do zinterpretowania wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Rośnie liczba odwołań od decyzji urzędów skarbowych, a czas postępowań odwoławczych w połowie przypadków przekracza ustawowe terminy. Co czternasta interpretacja podatkowa została do roku 2011 do połowy 2013 zaskarżona do sądów administracyjnych. W większości przypadków prawo podatkowe jest w Polsce przestrzegane, konkluduje raport.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/464345,nik-o-przestrzeganiu-praw-podatnikow-przez-izby-i-urzedy-skarbowe.html

Udostępnij

Bułgarski bank pozbawiony licencji

Finanse bułgaria korporacyjny bank handlowy licencja

Bułgarski Korporacyjny Bank Handlowy (KTB) został wczoraj pozbawiony licencji i ogłoszony niewypłacalnym, a jego dyrektor wykonawczy aresztowany. Przed dwoma tygodniami prasa poinformowała o nieprawidłowościach w KTB, a klienci wycofali w ciągu 3 dni prawie miliard lewów, czyli około pół miliarda euro. Kontrolerzy banku centralnego stwierdzili, że bank zniszczył część dokumentów. Bułgarska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie strat banku wynoszących około 1,75 mld euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bulgarski-bank-pozbawiony-licencji-straty-ida-w-miliardy,448749.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bulgarski-bank-pozbawiony-licencji-straty-ida-w-miliardy,448749.html