Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bułgarski bank pozbawiony licencji

Finanse

Bułgarski Korporacyjny Bank Handlowy (KTB) został wczoraj pozbawiony licencji i ogłoszony niewypłacalnym, a jego dyrektor wykonawczy aresztowany. Przed dwoma tygodniami prasa poinformowała o nieprawidłowościach w KTB, a klienci wycofali w ciągu 3 dni prawie miliard lewów, czyli około pół miliarda euro. Kontrolerzy banku centralnego stwierdzili, że bank zniszczył część dokumentów. Bułgarska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie strat banku wynoszących około 1,75 mld euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bulgarski-bank-pozbawiony-licencji-straty-ida-w-miliardy,448749.html

Udostępnij

Chińskie karty przyjmują już bankomaty Banku Handlowego

Finanse karty płatnicze

Chińska organizacja płatnicza – UnionPay – wchodzi do Polski. Współpracują z nią międzynarodowi agenci rozliczeniowi Elavon oraz Six Payment, którzy mają terminale w Polsce. Posiadacze kart Union Pay z chipami mogą też wypłacać gotówkę z bankomatów Banku Handlowego. UnionPay to pod względem liczby wydanych kart największa na świecie organizacja płatnicza, większa niż MasterCard czy Visa. W Chinach wydała ponad 3,5 mld kart płatniczych, a jej udział w globalnym rynku wynosi niemal 50 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/809226,chinski-unionpay-po-cichu-wkracza-na-polski-rynek.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/809226,chinski-unionpay-po-cichu-wkracza-na-polski-rynek.html