Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Konkurs na nazwy planet spoza układu słonecznego

Nauka i Technologie

Konkurs na nadanie nazw od 20 do 30 planetom znajdującym się poza układem słonecznym ogłosiła Międzynarodowa Unia Astronomiczna (MUA). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w sierpniu 2015 r. MUA przygotowała listę 305 egzoplanet. Kluby astronomiczne i organizacje non-profit, które zarejestrują się na stronie unii, wybiorą od 20 do 30 egzoplanet do nazwania. Następnie każda zarejestrowana organizacja będzie mogła zaproponować jedną nazwę. Ostatnim etapem będzie głosowanie internautów na poszczególne nazwy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/nadawanie-nazw-planetom-miedzynarodowa-unia-astronomiczna-newsweek,artykuly,343487,1.html

Udostępnij

Wyświetlacz do zwinięcia w rulonik

Nauka i Technologie lg wyświetlacz

Prototyp 18-calowego wyświetlacza OLED, który można zwinąć zaprezentował koncern LG. Nawet przy zwinięciu w rulon o średnicy 3 cm, ekran wyświetla obraz bez zakłóceń. Obraz wyświetlany jest w dość niskiej rozdzielczości, ma tylko 1200 x 810 pikseli. LG planuje w 2017 roku wprowadzić na rynek pierwszy w pełni elastyczny panel Ultra HD w rozmiarze powyżej 60-cali.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news58631.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news58631.html