Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Konkurs na nazwy planet spoza układu słonecznego

Nauka i Technologie

Konkurs na nadanie nazw od 20 do 30 planetom znajdującym się poza układem słonecznym ogłosiła Międzynarodowa Unia Astronomiczna (MUA). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w sierpniu 2015 r. MUA przygotowała listę 305 egzoplanet. Kluby astronomiczne i organizacje non-profit, które zarejestrują się na stronie unii, wybiorą od 20 do 30 egzoplanet do nazwania. Następnie każda zarejestrowana organizacja będzie mogła zaproponować jedną nazwę. Ostatnim etapem będzie głosowanie internautów na poszczególne nazwy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/nadawanie-nazw-planetom-miedzynarodowa-unia-astronomiczna-newsweek,artykuly,343487,1.html

Udostępnij

Wyświetlacz do zwinięcia w rulonik

Nauka i Technologie lg wyświetlacz

Prototyp 18-calowego wyświetlacza OLED, który można zwinąć zaprezentował koncern LG. Nawet przy zwinięciu w rulon o średnicy 3 cm, ekran wyświetla obraz bez zakłóceń. Obraz wyświetlany jest w dość niskiej rozdzielczości, ma tylko 1200 x 810 pikseli. LG planuje w 2017 roku wprowadzić na rynek pierwszy w pełni elastyczny panel Ultra HD w rozmiarze powyżej 60-cali.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news58631.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news58631.html