Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ministerstwo Skarbu Państwa broni Azoty przed przejęciem

Gospodarka

Ministerstwo nie chce dopuścić do przejęcia Grupy Azoty przez spółkę Acron. Komisja nadzoru Finansowego bada transakcje giełdowe. Firma Norica Holding, działająca w imieniu spółki Acron zgromadziła ponad 20 procent akcji grupy Azoty; pozwala to jej na wprowadzenie przedstawiciela do rady nadzorczej. Jak pisaliśmy wczoraj, izraelska agencja należąca do rządzącej tam partii Likud ostrzegła, że Rosja próbuje przejąć kontrolę nad polską gospodarką, a przejęcie Azotów przez powiązaną z Kremlem spółką Acron, jest, zdaniem agencji, główną drogą realizacji tego celu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/809197,resort-skarbu-chce-obronic-azoty-przed-rosjanami-knf-sprawdza-transakcje-gieldowe.html

Udostępnij

Odpływa kapitał z Rosji, przyznaje szefowa Banku Centralnego

Gospodarka bank centralny inwestycje kapitał rosja

Tylko w pierwszym półroczu tego roku inwestorzy wycofali z Rosji 74,6 mld dolarów, w pierwszym kwartale 48,8 mld dol., w drugim – 25,8 mld dol; agencja ITAR-TASS przedstawiła materiały Banku Centralnego Rosji na ten temat. Szefowa rosyjskiego Banku Centralnego (BC) Elwira Nabiullina przewiduje, że odpływ kapitału z Rosji wyniesie w 2014 roku 85-90 mld dolarów. Międzynarodowy Fundusz Walutowy oszacował odpływ kapitału z Rosji w tym roku na 100 mld dolarów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/z-rosji-odplywa-kapital-juz-ponad-74-mld-dolarow,447997.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/z-rosji-odplywa-kapital-juz-ponad-74-mld-dolarow,447997.html