Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Miliardy będą potrzebne na odbudowę okręgu donieckiego

Świat

Co najmniej osiem miliardów hrywien, czyli dwa miliardy złotych ma kosztować odbudowa zrujnowanego przez separatystów Zagłębia Donieckiego. Premier Arsenij Jaceniuk przyznaje, że trudno ocenić końcowe koszty odbudowy, ale mogą być one jeszcze większe i to znacznie, bo separatyści wciąż burzą mosty i budynki oraz niszczą drogi. Obecnie na terenie obwodu donieckiego – w doniecku i Ługańsku – znajduje się od 15 do 20 tysięcy uzbrojonych separatystów. Około połowa z nich to przybysze z Rosji. Separatyści próbują przeprowadzać przymusowy pobór na terenach, które kontrolują, próbują również angażować najemników, którym obiecują od 5 do 8 tys, hrywien (od 1300 do 2000 zł).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/464088,odbudowa-donbasu-pochlonie-ponad-dwa-miliardy-zlotych.html

Udostępnij

Co najmniej 12 Palestyńczyków zginęło w wyniku nalotów

Świat hamas Izrael Palestyna

Izraelskie naloty na Strefę Gazy i ostrzał Tel Awiwu, Jerozolimy oraz kilku innych miejsc w Izraelu rakietami wystrzelonymi przez Palestyńczyków trwały przez cały wtorek. Izraelskie ataki lotnicze spowodowały śmierć co najmniej 12 Palestyńczyków, ponad 70 zostało rannych. Izraelski system obrony przeciwrakietowej Iron Dome („Żelazna Kopuła”) przechwycił pocisk rakietowy skierowany na Tel Awiw. Izrael nie wyklucza też ataku sił lądowych na terytoria palestyńskie. Obecny konflikt zaczął się od porwania i zamordowania trzech izraelskich nastolatków podróżujących autostopem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16291463,Czerwone_alarmy_rakietowe_dla_Tel_Awiwu_i_Jerozolimy_.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16291463,Czerwone_alarmy_rakietowe_dla_Tel_Awiwu_i_Jerozolimy_.html