Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Miliardy będą potrzebne na odbudowę okręgu donieckiego

Świat

Co najmniej osiem miliardów hrywien, czyli dwa miliardy złotych ma kosztować odbudowa zrujnowanego przez separatystów Zagłębia Donieckiego. Premier Arsenij Jaceniuk przyznaje, że trudno ocenić końcowe koszty odbudowy, ale mogą być one jeszcze większe i to znacznie, bo separatyści wciąż burzą mosty i budynki oraz niszczą drogi. Obecnie na terenie obwodu donieckiego – w doniecku i Ługańsku – znajduje się od 15 do 20 tysięcy uzbrojonych separatystów. Około połowa z nich to przybysze z Rosji. Separatyści próbują przeprowadzać przymusowy pobór na terenach, które kontrolują, próbują również angażować najemników, którym obiecują od 5 do 8 tys, hrywien (od 1300 do 2000 zł).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/464088,odbudowa-donbasu-pochlonie-ponad-dwa-miliardy-zlotych.html

Udostępnij

Co najmniej 12 Palestyńczyków zginęło w wyniku nalotów

Świat hamas Izrael Palestyna

Izraelskie naloty na Strefę Gazy i ostrzał Tel Awiwu, Jerozolimy oraz kilku innych miejsc w Izraelu rakietami wystrzelonymi przez Palestyńczyków trwały przez cały wtorek. Izraelskie ataki lotnicze spowodowały śmierć co najmniej 12 Palestyńczyków, ponad 70 zostało rannych. Izraelski system obrony przeciwrakietowej Iron Dome („Żelazna Kopuła”) przechwycił pocisk rakietowy skierowany na Tel Awiw. Izrael nie wyklucza też ataku sił lądowych na terytoria palestyńskie. Obecny konflikt zaczął się od porwania i zamordowania trzech izraelskich nastolatków podróżujących autostopem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16291463,Czerwone_alarmy_rakietowe_dla_Tel_Awiwu_i_Jerozolimy_.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16291463,Czerwone_alarmy_rakietowe_dla_Tel_Awiwu_i_Jerozolimy_.html