Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Burze, trąby powietrzne, ulewy

Polska

trwały przez cały wtorek na różnych obszarach Polski. Nad województwem łódzkim przeszła trąba powietrzna i uszkodziła kilkanaście domów, a ponad 30 tys. osób pozbawiła prądu. Na Dolnym Śląsku strażacy interweniowali ponad 300 razy, na Pomorzu ponad 50 razy. Podobnie było na Podkarpaciu i w Wielkopolsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15965034/niesamowity-wiatr-huragan-ogromny-deszcz-napierajacy-na-szyby-nawalnice-zrywaly-dachy

Udostępnij

Niepracujący lewy silnik spowodował katastrofę samolotu

Polska katastrofa samolotu lotnisko

 

W momencie katastrofy samolotu Piper Navajo w Topolowie pod Częstochową nie pracował lewy silnik – powiedział dziś wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) Andrzej Pussak. Komisja nie wie jednak, dlaczego silnik nie pracował. – Również co do prawego silnika mamy wiele wątpliwości oświadczył wiceprzewodniczący – ale to jest jeszcze hipoteza, którą będziemy wnikliwie badać. Dwusilnikowy Piper PA-31 Navajo z 12 osobami na pokładzie spadł w sobotę około 3 km od lotniska w Rudnikach koło Częstochowy, zginęło 11 osób; ocalała jedna..

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16287820,Jest_juz_znana_przyczyna_sobotniej_katastrofy_samolotu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16287820,Jest_juz_znana_przyczyna_sobotniej_katastrofy_samolotu.html