Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jak chronić kartę na wakacjach

Finanse

 

radzi portal bankier.pl. Europejska organizacja zajmująca się walką z nielegalnym odczytywaniem kart w bankomatach, zwanym skimmingiem, EAST poinformowała, że najnowsze urządzenia instalowane przez przestępców są tak miniaturowe, że mieszczą się wewnątrz otworu na kartę, są więc praktycznie niewykrywalne. Jedyną metodą ochrony gotówki na koncie jest utrudnianie odczytania kodu PIN. Trzeba zatem – radzi bankier.pl – starannie oglądać klawiaturę bankomatu, żeby sprawdzić, czy nie ma na niej nakładki zainstalowanej przez przestępców. Wpisując PIN na klawiaturze, zawsze należy zasłonić ją przed ewentualną kamerą zainstalowaną w bankomacie przez złodziei.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-daj-sie-skopiowac-Jak-chronic-karte-na-wakacjach-7216561.html

Udostępnij

Będą ulgi podatkowe dla grających na giełdzie

Finanse giełda gpw inwestowanie ministerstwo finansow podatki ulgi podatkowe

Nad pakietem ośmiu zmian związanych z inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych pracuje Ministerstwo Finansów. Główne zmiany to możliwość wrzucenia w koszty emisji akcji oraz zwolnienie z podatku dochodowego przy inwestycjach długoterminowych (4-5 lat).

Ulgi mają przyciągnąć kapitał indywidualnych inwestorów długoterminowych na GPW. Po ograniczeniu możliwości finansowych OFE, na GPW zaczyna brakować kapitału.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsinwestora.pb.pl/3764321,45067,fiskus-chce-tchnac-nowe-zycie-w-gielde

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsinwestora.pb.pl/3764321,45067,fiskus-chce-tchnac-nowe-zycie-w-gielde