Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jak chronić kartę na wakacjach

Finanse

 

radzi portal bankier.pl. Europejska organizacja zajmująca się walką z nielegalnym odczytywaniem kart w bankomatach, zwanym skimmingiem, EAST poinformowała, że najnowsze urządzenia instalowane przez przestępców są tak miniaturowe, że mieszczą się wewnątrz otworu na kartę, są więc praktycznie niewykrywalne. Jedyną metodą ochrony gotówki na koncie jest utrudnianie odczytania kodu PIN. Trzeba zatem – radzi bankier.pl – starannie oglądać klawiaturę bankomatu, żeby sprawdzić, czy nie ma na niej nakładki zainstalowanej przez przestępców. Wpisując PIN na klawiaturze, zawsze należy zasłonić ją przed ewentualną kamerą zainstalowaną w bankomacie przez złodziei.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-daj-sie-skopiowac-Jak-chronic-karte-na-wakacjach-7216561.html

Udostępnij

Będą ulgi podatkowe dla grających na giełdzie

Finanse giełda gpw inwestowanie ministerstwo finansow podatki ulgi podatkowe

Nad pakietem ośmiu zmian związanych z inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych pracuje Ministerstwo Finansów. Główne zmiany to możliwość wrzucenia w koszty emisji akcji oraz zwolnienie z podatku dochodowego przy inwestycjach długoterminowych (4-5 lat).

Ulgi mają przyciągnąć kapitał indywidualnych inwestorów długoterminowych na GPW. Po ograniczeniu możliwości finansowych OFE, na GPW zaczyna brakować kapitału.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsinwestora.pb.pl/3764321,45067,fiskus-chce-tchnac-nowe-zycie-w-gielde

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pulsinwestora.pb.pl/3764321,45067,fiskus-chce-tchnac-nowe-zycie-w-gielde