Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska przygotowuje się do eksploatacji dna Pacyfiku

Nauka i Technologie

 

Dwie tony próbek pobranych z dna Oceanu Spokojnego przypłynęły do Szczecina. Polska ma prawo eksploatacji 3 800 kilometrów kwadratowych dna Pacyfiku. Specjaliści szacują, że złoża rud manganu, miedzi, niklu, cynku, kobaltu, molibdenu i innych metali leżące na dnie w tym obszarze warte są około 40 miliardów dolarów. Eksploatacją dna Pacyfiku zajmuje się organizacja Interoceanmetal, do której, oprócz Polski, należą Bułgaria, Czechy, Rosja, Kuba i Słowacja. Międzynarodowa Organizacja Dna Morskiego (International Seabed Authority — ISA) przyznała organizacji 75 tys. kilometrów kwadratowych, a Interoceanmetal rozdzielił ten obszar między tworzące ją państwa.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/325670,1123882-Bogactwo-w-oceanie.html

Udostępnij

Planeta nie nadaje się do zamieszkania, bo nie istnieje

Nauka i Technologie gliese 581d kosmos planeta

 

Odkrycie poza układem słonecznym pierwszej planety nadającej się do zamieszkania przez istoty ziemskie astronomowie ogłosili siedem lat temu. Planeta ma, twierdzili, odpowiednią masę i temperaturę. Teraz naukowcy z Pennsylvania State University w Filadelfii odkryli, że to, co brane było za planetę nazwaną „Gliese 581d” to tylko objaw aktywności centralnej gwiazdy układu.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_07/W-dalekim-kosmosie-nie-ma-planet-ktore-nadaja-sie-do-zamieszkania-0843/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_07/W-dalekim-kosmosie-nie-ma-planet-ktore-nadaja-sie-do-zamieszkania-0843/