Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska przygotowuje się do eksploatacji dna Pacyfiku

Nauka i Technologie

 

Dwie tony próbek pobranych z dna Oceanu Spokojnego przypłynęły do Szczecina. Polska ma prawo eksploatacji 3 800 kilometrów kwadratowych dna Pacyfiku. Specjaliści szacują, że złoża rud manganu, miedzi, niklu, cynku, kobaltu, molibdenu i innych metali leżące na dnie w tym obszarze warte są około 40 miliardów dolarów. Eksploatacją dna Pacyfiku zajmuje się organizacja Interoceanmetal, do której, oprócz Polski, należą Bułgaria, Czechy, Rosja, Kuba i Słowacja. Międzynarodowa Organizacja Dna Morskiego (International Seabed Authority — ISA) przyznała organizacji 75 tys. kilometrów kwadratowych, a Interoceanmetal rozdzielił ten obszar między tworzące ją państwa.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/325670,1123882-Bogactwo-w-oceanie.html

Udostępnij

Planeta nie nadaje się do zamieszkania, bo nie istnieje

Nauka i Technologie gliese 581d kosmos planeta

 

Odkrycie poza układem słonecznym pierwszej planety nadającej się do zamieszkania przez istoty ziemskie astronomowie ogłosili siedem lat temu. Planeta ma, twierdzili, odpowiednią masę i temperaturę. Teraz naukowcy z Pennsylvania State University w Filadelfii odkryli, że to, co brane było za planetę nazwaną „Gliese 581d” to tylko objaw aktywności centralnej gwiazdy układu.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_07/W-dalekim-kosmosie-nie-ma-planet-ktore-nadaja-sie-do-zamieszkania-0843/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_07/W-dalekim-kosmosie-nie-ma-planet-ktore-nadaja-sie-do-zamieszkania-0843/