Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBA przeszukało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Nieistotne

Poinformowała dziś o tym rzeczniczka Centralnego Biura Antykorupcyjnego Małgorzata Matuszak-Tocha. Przeszukanie było częścią śledztwa w sprawie płatnej protekcji prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie. Prokuratura nie ujawniła szczegółów śledztwa poza tym, że w ubiegłym tygodniu postawiła zarzuty dwóm przedsiębiorcom. Po przesłuchaniu zostali oni zwolnieni do domu, „z zastosowaniem nieizolacyjnych środków zapobiegawczych”, jak to określił rzecznik PA Zbigniew Jaskólski .

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Przeszukanie-w-resorcie-infrastruktury-Dwoch-biznesmenow-z-zarzutami,wid,16738032,wiadomosc.html?ticaid=1130a6

Udostępnij

Były prezes warszawskiej giełdy szefem rumuńskiej poczty

Nieistotne giełda poczta rumunia

 

Ludwik Sobolewski będzie równocześnie szefem rady dyrektorów Posta Romana i prezesem giełdy w Bukareszcie. Jego zadaniem jest restrukturyzacja rumuńskiej poczty i wprowadzenie na giełdę. Dotychczasowi dyrektorzy poczty zostali zwolnieni przez radę nadzorczą. Sobolewski stracił funkcje prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie półtora roku temu, kiedy wyszło na jaw, że próbował namawiać spółki giełdowe do sfinansowania filmu z aktorką Anną Szarek w roli głównej.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ludwik-sobolewski-szefem-rumunskiej-poczty,nId,1462828

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ludwik-sobolewski-szefem-rumunskiej-poczty,nId,1462828