Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cesarskie cięcie zmienia komórki macierzyste

Nauka i Technologie

Częściej zapadają na choroby autoimmunologiczne osoby urodzone przez cesarskie cięcie. Dzieje się tak dlatego, że sposób porodu pozostawia ślady w komórkach macierzystych, twierdzą badacze ze szwedzkiego Karolinska Institutet. Liczba cesarskich cięć na świecie rośnie, pomimo korelacji pomiędzy nimi a zwiększoną podatnością na astmę, cukrzycę typu I, otyłość oraz celiakię. Być może szwedzkie odkrycie wyjaśnia przyczynę tej korelacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/cesarskie-ciecie-porod-noworodek-zmiany-epigenetyczne,20595

Udostępnij

Poznaliśmy język dziko żyjących szympansów z Ugandy

Nauka i Technologie język szympansy

 

Badacze ze szkockiego University of St Andrews rozszyfrowali treść 19 komunikatów przekazywanych sobie nawzajem przez dziko żyjące szympansy. Zidentyfikowali też 66 gestów składających się na słownik, którym posługują się szympansy. Uczeni sfilmowali ok. 5000 sytuacji komunikowania się przez szympansy żyjące dziko w Ugandzie. – Tylko szympansy mają coś, co pod tym względem przypomina ludzki język – powiedziała Dr Catherine Hobaiter, która kierowała badaniami mowy szympansów.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=pBs6HGcL3Yk

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Szympansi-jezyk-migowy,wid,13388829,wiadomosc.html?smg4sticaid=61308e

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Szympansi-jezyk-migowy,wid,13388829,wiadomosc.html?smg4sticaid=61308e