Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polacy są 20 razy biedniejsi od Szwajcarów

Gospodarka

 

Majątek przeciętnego Polaka wynosi 20,8 tys. dolarów, a Szwajcara – 407, 2 tysiące dolarów. Raport o zamożności ludzi na całym świecie zatytułowany „Global Wealth Databook 2013” został opracowany przez Credit Suisse. Na drugim miejscu za Szwajcarami pod względem bogactwa są Australijczycy z majątkiem wartości 301,7 tys. dolarów na osobę i Norwegowie – 285,8 tys. dolarów. Najbiedniejsi ludzie żyją w afrykańskim państwie Malawi, w którym przeciętny majątek w ubiegłym roku wynosił 90 dolarów, w Burundi miał wartość 153 dolary, a w Demokratycznej Republiki Konga – 139 dolarów.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Polak-cztery-razy-biedniejszy-niz-Grek-i-20-razy-niz-Szwajcar,wid,16736578,wiadomosc.html?ticaid=11308c

Udostępnij

W 2014 najmniejsze w historii wpływy z VAT i akcyzy

Gospodarka akcyza instytut studiów podatkowych ISP karuzela podatkowa podatki vat zwrot VAT-u

W tym roku wpływy do budżetu z tytułu VAT-u i akcyzy będą najmniejsze w historii, przewiduje Instytut Studiów Podatkowych. Według ISP, powodami są optymalizacja podatkowa i wzrost liczby wyłudzeń zwrotu VAT-u. Wynikają one z wejścia Polski do UE i ułatwieniem transakcji z 0% VAT-u wewnątrz UE.

Przychód VAT-u i akcyzy realnie spada od 2009 roku. Również od 2009 stanowi coraz mniejszą część wpływów do budżetu, pomimo formalnego wzrostu podatków. W latach 2009-2014 Z tytułu niezapłaconego VAT-u do budżetu nie wpłynie 67 mld złotych, a z akcyzy 30 mld, szacuje ISP.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze