Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poznaliśmy język dziko żyjących szympansów z Ugandy

Nauka i Technologie

 

Badacze ze szkockiego University of St Andrews rozszyfrowali treść 19 komunikatów przekazywanych sobie nawzajem przez dziko żyjące szympansy. Zidentyfikowali też 66 gestów składających się na słownik, którym posługują się szympansy. Uczeni sfilmowali ok. 5000 sytuacji komunikowania się przez szympansy żyjące dziko w Ugandzie. – Tylko szympansy mają coś, co pod tym względem przypomina ludzki język – powiedziała Dr Catherine Hobaiter, która kierowała badaniami mowy szympansów.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=pBs6HGcL3Yk

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Szympansi-jezyk-migowy,wid,13388829,wiadomosc.html?smg4sticaid=61308e

Udostępnij

Nową protezę dzioba dostał pingwin z zoo w Warszawie

Nauka i Technologie drukarka 3D pingwin proteza

 

Pingwin z warszawskiego ogrodu zoologicznego, który podczas zabawy odłamał sobie część dzioba, dostał nową protezę. Poprzedniej, wydrukowanej na drukarce 3d, nie chciał nosić. Nowa proteza została zrobiona ręcznie z masy używanej w stomatologii, na razie pingwin zdaje się ją akceptować. Według pracowników zoo czuje się coraz lepiej i za kilka dni będzie mógł wrócić do stada.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15916659/do-trzech-razy-sztuka-kolejny-dziob-dla-pingwina-z-warszawskiego-zoo

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15916659/do-trzech-razy-sztuka-kolejny-dziob-dla-pingwina-z-warszawskiego-zoo