Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: kuloodporne kamizelki i hełmy z Polski

Gospodarka

 

W Polsce kupił 2 tys. kamizelek kuloodpornych i 6 tys. hełmów z kevlaru ukraiński rząd dla specjalnych oddziałów milicji i Gwardii Narodowej. Polski sprzęt odpowiada standardom NATO, komplet – kamizelka i hełm – kosztuje okolo 1600 euro. Fundusze wydane na zakup tego wyposażenia przeznaczone były na sfinansowanie drugiej tury wyborów prezydenckich, poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Druga tura wyborów okazała się niepotrzebna po zdobyciu przez Petra Poroszenkę większości głosów już w pierwszej turze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h1MaZku0opc

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15931863/ukrainskie-sily-rzadowe-dostaly-polskie-kamizelki-kuloodporne-i-helmy

Udostępnij

Odwrócony VAT na pręty budowlane spowoduje wyłudzenia

Gospodarka Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa odwrócony vat pręty budowlane stefan dzienniak

„Znów uchylamy furtkę dla przestępców podatkowych”, skomentował Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej pomysł ponownego wprowadzenia odwróconego VAT-u na pręty budowlane.

Od 2011 do 2013 roku udział polskich producentów w rynku prętów budowlanych spadł z 78% do 11%, głównie na skutek wprowadzenia odwróconego VAT-u, co ściągnęło do Polski międzynarodowych oszustów wyłudzających zwrot VAT-u.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom