Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: kuloodporne kamizelki i hełmy z Polski

Gospodarka

 

W Polsce kupił 2 tys. kamizelek kuloodpornych i 6 tys. hełmów z kevlaru ukraiński rząd dla specjalnych oddziałów milicji i Gwardii Narodowej. Polski sprzęt odpowiada standardom NATO, komplet – kamizelka i hełm – kosztuje okolo 1600 euro. Fundusze wydane na zakup tego wyposażenia przeznaczone były na sfinansowanie drugiej tury wyborów prezydenckich, poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Druga tura wyborów okazała się niepotrzebna po zdobyciu przez Petra Poroszenkę większości głosów już w pierwszej turze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h1MaZku0opc

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15931863/ukrainskie-sily-rzadowe-dostaly-polskie-kamizelki-kuloodporne-i-helmy

Udostępnij

Odwrócony VAT na pręty budowlane spowoduje wyłudzenia

Gospodarka Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa odwrócony vat pręty budowlane stefan dzienniak

„Znów uchylamy furtkę dla przestępców podatkowych”, skomentował Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej pomysł ponownego wprowadzenia odwróconego VAT-u na pręty budowlane.

Od 2011 do 2013 roku udział polskich producentów w rynku prętów budowlanych spadł z 78% do 11%, głównie na skutek wprowadzenia odwróconego VAT-u, co ściągnęło do Polski międzynarodowych oszustów wyłudzających zwrot VAT-u.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom