Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: kuloodporne kamizelki i hełmy z Polski

Gospodarka

 

W Polsce kupił 2 tys. kamizelek kuloodpornych i 6 tys. hełmów z kevlaru ukraiński rząd dla specjalnych oddziałów milicji i Gwardii Narodowej. Polski sprzęt odpowiada standardom NATO, komplet – kamizelka i hełm – kosztuje okolo 1600 euro. Fundusze wydane na zakup tego wyposażenia przeznaczone były na sfinansowanie drugiej tury wyborów prezydenckich, poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Druga tura wyborów okazała się niepotrzebna po zdobyciu przez Petra Poroszenkę większości głosów już w pierwszej turze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h1MaZku0opc

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15931863/ukrainskie-sily-rzadowe-dostaly-polskie-kamizelki-kuloodporne-i-helmy

Udostępnij

Odwrócony VAT na pręty budowlane spowoduje wyłudzenia

Gospodarka Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa odwrócony vat pręty budowlane stefan dzienniak

„Znów uchylamy furtkę dla przestępców podatkowych”, skomentował Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej pomysł ponownego wprowadzenia odwróconego VAT-u na pręty budowlane.

Od 2011 do 2013 roku udział polskich producentów w rynku prętów budowlanych spadł z 78% do 11%, głównie na skutek wprowadzenia odwróconego VAT-u, co ściągnęło do Polski międzynarodowych oszustów wyłudzających zwrot VAT-u.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3760145,1956,fiskus-uchyla-furtke-oszustom