Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Fala podwyżek na paliwa: od 3 do 15 groszy

Finanse

W piątek na stacjach paliw ceny poszył w górę o 3-4 grosze na benzynie, na autogazie średnio o 7 groszy, a miejscami nawet o 15.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-na-stacjach-paliw-ceny-poszybowaly-w-gore,nId,1462810

Udostępnij

Niższa emerytura przez zgniłe papiery u nawet 3 milionów osób

Finanse archiwizacja dokumenty emerytury ZUS

3 miliony Polaków nie wystąpiły jeszcze do ZUS-u o wyliczenie kapitału początkowego do ich emerytury. Jeśli dokumenty zaginęły lub zgniły, mogą mieć emeryturę nawet o 1500 złotych niższą niż powinni, a takie sytuacje z każdym rokiem będą zdarzać się częściej.

ZUS nie ma informacji o tym gdzie pracowaliśmy przed reformą emerytalną z 1999 roku i sami musimy wykazać zatrudnienie. W dodatku dokumenty sprzed 2005 roku mogą być przechowywane przez firmy niedysponujące odpowiednim zapleczem – jest 2000 firm, które zajęły się archiwizacją zanim wprowadzono standardy i wymagania zapewniające bezpieczeństwo dokumentów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16261514,Miliony_Polakow_moga_miec_mniejsze_emerytury__Bo_dokumenty___.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16261514,Miliony_Polakow_moga_miec_mniejsze_emerytury__Bo_dokumenty___.html