Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prawie 750 osób spędziło noc w płockim zoo

Nieistotne

 

Trzeba było przynieść z sobą termos, latarkę, karimatę, materac, koc, śpiwór i płaszcz przeciwdeszczowy, a rodziny z dziećmi musiały mieć dodatkowo własne namioty, żeby spędzić noc w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Na noc w zoo zdecydowało się 745 osób, przed rokiem było to 383 osoby. Akcję „ZooNoooc – najsenniejszy rekord Polski w płockim zoo” wymyślił dziennikarz i podróżnik Michał Łukaszewicz.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,21898,745-osob-spedzilo-noc-w-plockim-zoo.html

Udostępnij

49. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

Nieistotne festiwal filmowy karlove vary mel gibson wałęsa

 

Mel Gibson i Lech Wałęsa są największymi gwiazdami tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, który zaczął się wczoraj. Gibson otrzymał Kryształowy Globus za wybitne zasługi dla światowej kinematografii. Wałęsa promuje najnowszy film Andrzeja Wajdy”Wałęsa – człowiek z wolności”. Do głównego konkursu festiwalowego zakwalifikowano 12 filmów.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-rozpoczal-sie-49-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-w-karlowych,nId,1463349

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-rozpoczal-sie-49-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-w-karlowych,nId,1463349