Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prawie 750 osób spędziło noc w płockim zoo

Nieistotne

 

Trzeba było przynieść z sobą termos, latarkę, karimatę, materac, koc, śpiwór i płaszcz przeciwdeszczowy, a rodziny z dziećmi musiały mieć dodatkowo własne namioty, żeby spędzić noc w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Na noc w zoo zdecydowało się 745 osób, przed rokiem było to 383 osoby. Akcję „ZooNoooc – najsenniejszy rekord Polski w płockim zoo” wymyślił dziennikarz i podróżnik Michał Łukaszewicz.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,21898,745-osob-spedzilo-noc-w-plockim-zoo.html

Udostępnij

49. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

Nieistotne festiwal filmowy karlove vary mel gibson wałęsa

 

Mel Gibson i Lech Wałęsa są największymi gwiazdami tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, który zaczął się wczoraj. Gibson otrzymał Kryształowy Globus za wybitne zasługi dla światowej kinematografii. Wałęsa promuje najnowszy film Andrzeja Wajdy”Wałęsa – człowiek z wolności”. Do głównego konkursu festiwalowego zakwalifikowano 12 filmów.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-rozpoczal-sie-49-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-w-karlowych,nId,1463349

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-rozpoczal-sie-49-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-w-karlowych,nId,1463349