Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Separatyści uciekli ze Słowiańska do Doniecka

Świat

 

Uciekli ze Słowiańska dziś około południa prorosyjscy separatyści razem z dowódcą Igorem Strelkowem – według władz w Kijowie pułkownikiem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU – który jeszcze rano ostrzegał, że bez pomocy rosyjskiej nie przetrwają dłużej niż dwa tygodnie. Prezydent Petro Poroszenko rozkazał zawiesić ukraińską flagę na budynku lokalnych władz. Separatyści ogłosili dwa komunikaty, w pierwszym zaprzeczyli, że opuścili miasto, w drugim podali, że nie była to ucieczka, ale przegrupowanie do Doniecka. Świadkowie mówią, że w kolumnie separatystów jadących do Doniecka były 2 czołgi, 5 transporterów opancerzonych i 50 aut osobowych; większość bojówkarzy była w cywilnych ubraniach, ale ostrzeliwali samochody, które nie dość szybko zjechały im z drogi.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=tH6t-3acV8Y

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/455126/Separatysci-uciekaja-ze-Slowianska/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wprost-swiat+%28Wydarzenia+Wprost+24%3A+%C5%9Awiat%29

Udostępnij

Trzydniowa wizyta Angeli Merkel w Chinach

Świat angela merkel chiny li keqiang Niemcy

 

Razem z kanclerz Niemiec do Chin pojadą szefowie największych niemieckich koncernów. Premier Chin Li Keqiang w poniedziałek przyjmie kanclerz Merkel z wojskowymi honorami, które w Chinach przewidziane są dla szefów państw, a nie szefów rządów. Angela Merkel spotka się też z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Kolejne rozmowy niemiecko-chińskie zaplanowane są na październik. W Berlinie odbędzie się wówczas wspólne posiedzenie rządów obu krajów. Niemcy są jedynym krajem na świecie, z którym Chiny prowadzą spotkania z takim ceremoniałem. Z podobną pompą przyjmowany był przed rokiem w Niemczech premier Chin.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1169870,Merkel-w-Pekinie-Cel-wizyty-zblizenie-gospodarcze-Niemiec-i-Chin

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1169870,Merkel-w-Pekinie-Cel-wizyty-zblizenie-gospodarcze-Niemiec-i-Chin