Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czarne skrzynki w kopalniach ostrzegą przed metanem

Polska

 

Mają ostrzegać przed wybuchem metanu. Czarne skrzynki rejestrujące właściwości powietrza w pięciu kopalniach założył Wyższy Urząd Górniczy. Urząd nie kryje, że chodzi przede wszystkim o odpowiednio wczesne wykrywanie metanu, gazu, którego wybuchy są najczęściej przyczyną katastrof górniczych z licznymi ofiarami. W kopalniach są czujniki metanu, ale ich wskazania są fałszowane, żeby nie przerywać wydobycia nawet przy niebezpiecznym stężeniu. Sfałszować pomiarów czarnych skrzynek nie da się, zarejestrują nawet zasłonięcie ich czy przeniesienie w inne miejsce.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/czarne-skrzynki-w-kopalniach-co-na-to-gornicy,446528,s.html

Udostępnij

Wprost opublikuje rozmowę Giertycha, twierdzi "Wyborcza"

Polska afera taśmowa roman giertych wprost

 

Zapowiedziane przez „Wprost” nowe nagranie, które tygodnik ma opublikować w poniedziałek, dotyczy rozmowy Romana Giertycha i dwóch dziennikarzy, Piotra Nisztora i Jana Pińskiego, uważa „Gazeta Wyborcza”. Rozmowę, której tematem była oferta zapłaty 400 tys. zł za niepublikowanie książki o Janie Kulczyku miał nagrać Nisztor. Giertych żartuje sobie w tej rozmowie z homoseksualistów w rządzie i biznesie oraz ofiar katastrofy smoleńskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=kA1W9_M-NCQ

 

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16275046,_Gazeta_Wyborcza___Giertycha_tez_nagrali.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16275046,_Gazeta_Wyborcza___Giertycha_tez_nagrali.html