Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W Iraku trwa ludobójstwo

Świat

 

Mordują szyitów, Kurdów i chrześcijan sunniccy dżihadyści z Państwa Islamskiego, dawnego Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL). Mordowanie jest systematycznie organizowane w oparciu o bazy danych tworzone przez dżihadystów. Ponad milion osób uciekło z domów w Iraku. W Internecie bez trudu można znaleźć publikowane przez ISIL filmy i fotografie przedstawiające masowe egzekucje strzałami w tył głowy.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;iraku;islamisci;dokonuja;masowych;czystek,131,0,1575811.html

Udostępnij

Ukraina: wojskowa ofensywa i dyplomatyczne rozmowy

Świat rosja separatyści ukraina

 

Do nakłonienia separatystów, żeby zgodzili się na rozejm namawiali telefonicznie prezydenta Rosji Władimira Putina Kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande i prezydent USA Barack Obama. Równocześnie amerykański wiceprezydent Joe Biden rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką namawiając go do ogłosznie rozejmu. Na Ukrainie trwa ofensywa przeciw separtystom. Wedlug komunikatów rządu ukraińskiego odzyskanie kontroli nad wschodem kraju przez rząd jest kwestią kilku dni.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=w3HEFO4Byps

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1168923,Do-Merkel-i-Hollandea-dolaczyl-Obama-Apel-do-Putina-

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1168923,Do-Merkel-i-Hollandea-dolaczyl-Obama-Apel-do-Putina-