Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Za granicę na wczasy liczniej niż przed rokiem

Nieistotne

 

W ubiegłym tygodniu wycieczki zagraniczne wykupiło prawie 70 tys. osób, informuje najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. To kilkanaście tysięcy więcej niż rok temu. Co czwarta wycieczka wykupiona jest do Grecji, druga pod względem popularności jest Turcja, trzecia Hiszpania. Ponad 90 proc. Polaków decydujących się na wczasy zorganizowane przez biura podróży lata na wakacje samolotami, a 3/4 wybiera ofertę All Inclusive.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-wakacje-2014/fakty/news-rynek-uslug-turystycznych-bije-rekordy,nId,1452485

Udostępnij

Korea Północna: dwaj Amerykanie przed sądem

Nieistotne amerykanie korea północna sąd

 

Pierwszy – 24-letni Matthew Miller – na lotnisku podarł 10 kwietnia wizę wjazdową i poprosił o azyl polityczny w Korei, dopuszczając się tym samym zbrodni przeciw koreańskiemu państwu. Drugi – 56-letni Jeffrey Fowle – zostawił 29 kwietnia biblię w pokoju hotelowym, popełniając tym samym wrogi czyn niezgodny z byciem turystą. Kiedy odbędą się ich procesy, władze Korei Północnej nie podają. Inny amerykanin odbywa w koreańskim więzieniu wyrok 15 lat ciężkich robot za niekreślone wrogie czyny.

http://www.youtube.com/watch?v=jziivsiiS44

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/07/02/korea-polnocna-zatrzymala-dwoch-amerykanskich-turystow/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/07/02/korea-polnocna-zatrzymala-dwoch-amerykanskich-turystow/