Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Za granicę na wczasy liczniej niż przed rokiem

Nieistotne

 

W ubiegłym tygodniu wycieczki zagraniczne wykupiło prawie 70 tys. osób, informuje najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. To kilkanaście tysięcy więcej niż rok temu. Co czwarta wycieczka wykupiona jest do Grecji, druga pod względem popularności jest Turcja, trzecia Hiszpania. Ponad 90 proc. Polaków decydujących się na wczasy zorganizowane przez biura podróży lata na wakacje samolotami, a 3/4 wybiera ofertę All Inclusive.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-wakacje-2014/fakty/news-rynek-uslug-turystycznych-bije-rekordy,nId,1452485

Udostępnij

Korea Północna: dwaj Amerykanie przed sądem

Nieistotne amerykanie korea północna sąd

 

Pierwszy – 24-letni Matthew Miller – na lotnisku podarł 10 kwietnia wizę wjazdową i poprosił o azyl polityczny w Korei, dopuszczając się tym samym zbrodni przeciw koreańskiemu państwu. Drugi – 56-letni Jeffrey Fowle – zostawił 29 kwietnia biblię w pokoju hotelowym, popełniając tym samym wrogi czyn niezgodny z byciem turystą. Kiedy odbędą się ich procesy, władze Korei Północnej nie podają. Inny amerykanin odbywa w koreańskim więzieniu wyrok 15 lat ciężkich robot za niekreślone wrogie czyny.

http://www.youtube.com/watch?v=jziivsiiS44

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/07/02/korea-polnocna-zatrzymala-dwoch-amerykanskich-turystow/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/07/02/korea-polnocna-zatrzymala-dwoch-amerykanskich-turystow/