Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Emerytur nie przybywa, choć społeczeństwo się starzeje

Polska

 

a ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej, bo wchodzą weń roczniki powojennego wyżu. W kwietniu tego roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu, w lutym 2009 roku. W ostatnim dziesięcioleciu liczba emerytów rosła w szybkim tempie, teraz spada. Zdaniem ekspertów to wynik dwóch reform emerytalnych przeprowadzonych przez rząd.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ubedzie-emerytow,nId,1452371

Udostępnij

Dymisji rządu Donalda Tuska chce 60 proc. Polaków

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót donald tusk dymisja rząd

 

Przedterminowych wyborów domaga się mniej osób niż dymisji rządu, bo 54 proc. Reakcję premiera Tuska na ujawnienie nagrań polityków i urzędników 45 proc. uważa za niewłaściwą, akceptuje ją 22 proc. Aż 67 proc. Polaków domaga się dymisji prezesa NBP Marka Belki, a 11 proc. uważa, że powinien zostać w NBP. Dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza pragnie 50 proc., 25 proc. uważa, że powinien zachować stanowisko. Badania „Afera taśmowa w opinii Polaków” przeprowadzone zostały przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison od 18 do 20 czerwca 2014 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej 1058 osób.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html