Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Emerytur nie przybywa, choć społeczeństwo się starzeje

Polska

 

a ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej, bo wchodzą weń roczniki powojennego wyżu. W kwietniu tego roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu, w lutym 2009 roku. W ostatnim dziesięcioleciu liczba emerytów rosła w szybkim tempie, teraz spada. Zdaniem ekspertów to wynik dwóch reform emerytalnych przeprowadzonych przez rząd.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ubedzie-emerytow,nId,1452371

Udostępnij

Dymisji rządu Donalda Tuska chce 60 proc. Polaków

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót donald tusk dymisja rząd

 

Przedterminowych wyborów domaga się mniej osób niż dymisji rządu, bo 54 proc. Reakcję premiera Tuska na ujawnienie nagrań polityków i urzędników 45 proc. uważa za niewłaściwą, akceptuje ją 22 proc. Aż 67 proc. Polaków domaga się dymisji prezesa NBP Marka Belki, a 11 proc. uważa, że powinien zostać w NBP. Dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza pragnie 50 proc., 25 proc. uważa, że powinien zachować stanowisko. Badania „Afera taśmowa w opinii Polaków” przeprowadzone zostały przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison od 18 do 20 czerwca 2014 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej 1058 osób.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html