Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Emerytur nie przybywa, choć społeczeństwo się starzeje

Polska

 

a ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej, bo wchodzą weń roczniki powojennego wyżu. W kwietniu tego roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu, w lutym 2009 roku. W ostatnim dziesięcioleciu liczba emerytów rosła w szybkim tempie, teraz spada. Zdaniem ekspertów to wynik dwóch reform emerytalnych przeprowadzonych przez rząd.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ubedzie-emerytow,nId,1452371

Udostępnij

Dymisji rządu Donalda Tuska chce 60 proc. Polaków

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót donald tusk dymisja rząd

 

Przedterminowych wyborów domaga się mniej osób niż dymisji rządu, bo 54 proc. Reakcję premiera Tuska na ujawnienie nagrań polityków i urzędników 45 proc. uważa za niewłaściwą, akceptuje ją 22 proc. Aż 67 proc. Polaków domaga się dymisji prezesa NBP Marka Belki, a 11 proc. uważa, że powinien zostać w NBP. Dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza pragnie 50 proc., 25 proc. uważa, że powinien zachować stanowisko. Badania „Afera taśmowa w opinii Polaków” przeprowadzone zostały przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison od 18 do 20 czerwca 2014 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej 1058 osób.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html