Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Emerytur nie przybywa, choć społeczeństwo się starzeje

Polska

 

a ludzi w wieku emerytalnym jest coraz więcej, bo wchodzą weń roczniki powojennego wyżu. W kwietniu tego roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu, w lutym 2009 roku. W ostatnim dziesięcioleciu liczba emerytów rosła w szybkim tempie, teraz spada. Zdaniem ekspertów to wynik dwóch reform emerytalnych przeprowadzonych przez rząd.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ubedzie-emerytow,nId,1452371

Udostępnij

Dymisji rządu Donalda Tuska chce 60 proc. Polaków

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót donald tusk dymisja rząd

 

Przedterminowych wyborów domaga się mniej osób niż dymisji rządu, bo 54 proc. Reakcję premiera Tuska na ujawnienie nagrań polityków i urzędników 45 proc. uważa za niewłaściwą, akceptuje ją 22 proc. Aż 67 proc. Polaków domaga się dymisji prezesa NBP Marka Belki, a 11 proc. uważa, że powinien zostać w NBP. Dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza pragnie 50 proc., 25 proc. uważa, że powinien zachować stanowisko. Badania „Afera taśmowa w opinii Polaków” przeprowadzone zostały przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison od 18 do 20 czerwca 2014 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej 1058 osób.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/463435,zapytali-polakow-o-afere-tasmowa-wiekszosc-za-dymisja-donalda-tuska-i-marka-belki-sondaz.html