Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mediana zarobków w Warszawie: 6000 brutto

Gospodarka

6000 złotych brutto miesięcznie zarabia się w Warszawie – tyle wynosi mediana zarobków. Pojęcie mediany zarobków oznacza, że dokładnie taka sama liczba osób zarabia więcej i mniej niż wyznaczona kwota. Zwykle mediana jest niższa od średniej i uznawana jest za bardziej wiarygodną wartość niż średnia.

Mediana dla mazowieckiego bez Warszawy wynosi 3900 złotych brutto. Najlepiej zarabiają pracownicy w telekomunikacji, IT i bankowości. Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wynagrodzenia.pl/artykul.php/typ.1/kategoria_glowna.511/wpis.2833

Udostępnij

Powoli spada bezrobocie, również wśród młodych

Gospodarka bezrobocie Eurostat poziom bezrobocia praca Unia Europejska

W maju 2014 poziom bezrobocia w Polsce wyniósł 9,6%, względem 10,5% rok wcześniej. Udało się więc zejść poniżej unijnej średniej wynoszącej 10,3%, jak podaje Eurostat.

Wśród osób poniżej 25 roku życia poziom bezrobocia wynosi w Polsce 24% (rok wcześniej 27,3).

Najgorzej w UE jest w Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie wynosi ok. 25%, a wśród osób poniżej 25 roku życia ponad 50%.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-polsce-co-czwarty-mlody-czlowiek-jest-bez-pracy-w-niemczech-co-trzynasty_a16795

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-polsce-co-czwarty-mlody-czlowiek-jest-bez-pracy-w-niemczech-co-trzynasty_a16795