Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mediana zarobków w Warszawie: 6000 brutto

Gospodarka

6000 złotych brutto miesięcznie zarabia się w Warszawie – tyle wynosi mediana zarobków. Pojęcie mediany zarobków oznacza, że dokładnie taka sama liczba osób zarabia więcej i mniej niż wyznaczona kwota. Zwykle mediana jest niższa od średniej i uznawana jest za bardziej wiarygodną wartość niż średnia.

Mediana dla mazowieckiego bez Warszawy wynosi 3900 złotych brutto. Najlepiej zarabiają pracownicy w telekomunikacji, IT i bankowości. Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wynagrodzenia.pl/artykul.php/typ.1/kategoria_glowna.511/wpis.2833

Udostępnij

Powoli spada bezrobocie, również wśród młodych

Gospodarka bezrobocie Eurostat poziom bezrobocia praca Unia Europejska

W maju 2014 poziom bezrobocia w Polsce wyniósł 9,6%, względem 10,5% rok wcześniej. Udało się więc zejść poniżej unijnej średniej wynoszącej 10,3%, jak podaje Eurostat.

Wśród osób poniżej 25 roku życia poziom bezrobocia wynosi w Polsce 24% (rok wcześniej 27,3).

Najgorzej w UE jest w Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie wynosi ok. 25%, a wśród osób poniżej 25 roku życia ponad 50%.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-polsce-co-czwarty-mlody-czlowiek-jest-bez-pracy-w-niemczech-co-trzynasty_a16795

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-polsce-co-czwarty-mlody-czlowiek-jest-bez-pracy-w-niemczech-co-trzynasty_a16795