Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: ruszyła ofensywa wojsk rządowych

Świat

Ukraińska armia wspierana przez oddziały Gwardii Narodowej atakuje strategiczne pozycje separatystów w miastach w obwodzie donieckim i ługańskim. Zginął 1 żołnierz, 13 zostało rannych. Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Zorian Szkiriak poinformował, że w ciągu ostatniej doby zginęło ponad 1000 separatystów. Przewodniczący parlamentu Ukrainy Ołeksandr Turczynow twierdzi, że sukcesy ukraińskiej armii dają nadzieję na szybkie zakończenie operacji. Rosyjskie MSZ protestuje przeciw akcji wojskowej i zarzuca wojskom ukraińskim zbrodnie wojenne.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1167340,Ukraina-odzyskuje-terytoria-na-wschodzie-Rosja-domaga-sie-rozejmu

Udostępnij

Hongkong: 500 tys. demonstrantów, 500 osób aresztowanych

Świat demokracja hongkong manifestacja

 

Mieszkańcy Hongkongu domagają się prawa do wybierania samorządu. We wtorek odbył się strajk, dziś siedząca manifestacja w dzielnicy handlowej, w której wzięło udział ponad 500 tys. osób. Policja zatrzymała 511 osób. Rząd chiński zgodził się na wybory od roku 2017, ale lista kandydatów ustalana ma być w Pekinie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454631/Najwieksze-od-lat-protesty-w-Hongkongu-Ludzie-chca-demokracji/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454631/Najwieksze-od-lat-protesty-w-Hongkongu-Ludzie-chca-demokracji/