Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

40 mln na ekrany dźwiękochłonne nieuzasadnionym wydatkiem

Gospodarka

Nieuzasadnionym wydatkiem okazało się 20% ekranów dźwiękochłonnych wybudowanych przy skontrolowanej przez NIK autostradzie A2 Stryków – Konotopa. Łączna długość ekranów to 107 km, a autostrady – 91. Ekrany kosztowały 200 mln złotych, a 41 milionów nieuzasadnionych wydatków ponieśliśmy stawiając ekrany na pustkowiach i miejscach, które mają zostać zabudowane za 15 lat.

Ekrany pochłaniają średnio 10% kosztów budowy autostrad, jak szacuje NIK.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,76842,16247503.html#ixzz36IB0bDij

Udostępnij

GoPro debiutuje na giełdzie, +30% na starcie

Gospodarka giełda gopro

Producent kamer GoPro wykorzystywanych głównie do nagrywania ekstremalnych filmów zadebiutował na giełdzie. Po pierwszym dniu akcje zyskały na wartości 30% od kursu z otwarcia, a firma zarobiła w ten sposób 425 milionów dolarów.

GoPro ma 94% udziału w rynku kamer do ekstremalnych nagrań, a obroty za 2013 rok wyniosły prawie miliard dolarów i były czterokrotnie większe niż w 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html