Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

40 mln na ekrany dźwiękochłonne nieuzasadnionym wydatkiem

Gospodarka

Nieuzasadnionym wydatkiem okazało się 20% ekranów dźwiękochłonnych wybudowanych przy skontrolowanej przez NIK autostradzie A2 Stryków – Konotopa. Łączna długość ekranów to 107 km, a autostrady – 91. Ekrany kosztowały 200 mln złotych, a 41 milionów nieuzasadnionych wydatków ponieśliśmy stawiając ekrany na pustkowiach i miejscach, które mają zostać zabudowane za 15 lat.

Ekrany pochłaniają średnio 10% kosztów budowy autostrad, jak szacuje NIK.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,76842,16247503.html#ixzz36IB0bDij

Udostępnij

GoPro debiutuje na giełdzie, +30% na starcie

Gospodarka giełda gopro

Producent kamer GoPro wykorzystywanych głównie do nagrywania ekstremalnych filmów zadebiutował na giełdzie. Po pierwszym dniu akcje zyskały na wartości 30% od kursu z otwarcia, a firma zarobiła w ten sposób 425 milionów dolarów.

GoPro ma 94% udziału w rynku kamer do ekstremalnych nagrań, a obroty za 2013 rok wyniosły prawie miliard dolarów i były czterokrotnie większe niż w 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html