Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

40 mln na ekrany dźwiękochłonne nieuzasadnionym wydatkiem

Gospodarka

Nieuzasadnionym wydatkiem okazało się 20% ekranów dźwiękochłonnych wybudowanych przy skontrolowanej przez NIK autostradzie A2 Stryków – Konotopa. Łączna długość ekranów to 107 km, a autostrady – 91. Ekrany kosztowały 200 mln złotych, a 41 milionów nieuzasadnionych wydatków ponieśliśmy stawiając ekrany na pustkowiach i miejscach, które mają zostać zabudowane za 15 lat.

Ekrany pochłaniają średnio 10% kosztów budowy autostrad, jak szacuje NIK.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,76842,16247503.html#ixzz36IB0bDij

Udostępnij

GoPro debiutuje na giełdzie, +30% na starcie

Gospodarka giełda gopro

Producent kamer GoPro wykorzystywanych głównie do nagrywania ekstremalnych filmów zadebiutował na giełdzie. Po pierwszym dniu akcje zyskały na wartości 30% od kursu z otwarcia, a firma zarobiła w ten sposób 425 milionów dolarów.

GoPro ma 94% udziału w rynku kamer do ekstremalnych nagrań, a obroty za 2013 rok wyniosły prawie miliard dolarów i były czterokrotnie większe niż w 2012.

https://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/gopro-zadebiutowala-i-wykrecila-ponad-400-milionow,444280.html