Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Koniec drakońskich kar za wycięcie własnego drzewa

Polska

 

Określona z góry wysokość kar pieniężnych za wycinkę drzew z własnej działki jest niezgodna z konstytucyjną zasadą ochrony własności, równości, ochrony praw jednostki i proporcjonalności prawa – orzekł we wtorek niejednogłośnie Trybunał Konstytucyjny. Obecnie kara wynieść może 150 tys. za wycięcie jednego drzewa. Uznania przepisu za niekonstytucyjny domagali się Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Obywatelskich, prawa urzędników do nakładania wysokich kar bronił Sejm. Przepis zakwestionowany przez TK będzie obowiązywać jeszcze przez półtora roku.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/trybunal-zasady-wymierzania-kar-za-wycinke-swoich-drzew-niekonstytucyjne,445344,s.html

Udostępnij

700 nowych pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy

Polska egzamin prawo jazdy

Baza wszystkich pytań liczy obecnie 2,5 tysiąca, docelowo pytań ma być 3 tysiące. Tak wiele pytań zapobiegać ma powszechnej do niedawna praktyce uczenia się na pamięć pytań i odpowiedzi, w rezultacie zdawania egzaminu z przepisów ruchu drogowego bez ich znajomości. Nowe pytania nie są równoznaczne z poszerzeniem zakresu wymaganej wiedzy. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy trwa 25 minut. Kursanci muszą w tym czasie odpowiedzieć na 32 pytania.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/807311,egzamin-na-prawo-jazdy-jeszcze-trudniejszy-wzrosla-liczba-pytan.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/807311,egzamin-na-prawo-jazdy-jeszcze-trudniejszy-wzrosla-liczba-pytan.html