Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

IPN: ekshumacja ofiar bezpieki na warszawskim cmentarzu

Polska

 

W latach 1945 – 1948 na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej komuniści zakopywali ludzi mordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa, wyjaśnia prof. Krzysztof Szwagrzyk, który kieruje ekshumacjami. Według profesora na cmentarzu spoczywają osoby stracone po wyrokach sądów, ale także zamęczone torturami czy zmarłe z powodu nieludzkich warunków panujących w komunistycznych więzieniach i obozach.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/artykuly/463372,sledztwo-ipn-ofiary-komunistow-odnalezione-na-sluzewie-w-warszawie.html

Udostępnij

Ukraińcy chronią się w Polsce

Polska uchodźcy ukraina wizy

 

Wnioski o status uchodźców złożyło w tym roku blisko 800 Ukraińców. W poprzednich latach Ukraińcy składali kilkadziesiąt takich wniosków rocznie. O ok. 20 proc. wzrosła liczba wydawanych Ukraińcom wiz do Polski i wynosi już 55 tys.– Ukraińcy coraz liczniej szukają możliwości życia w Polsce. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy uciekają przed trwającymi tam walkami, z Krymu emigrują przed prześladowaniami ci, którzy nie zaakceptowali aneksji – mówi Piotr Tyma, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15871218/ukraincy-uciekaja-do-polski-wzrasta-liczba-wydawanych-wiz

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15871218/ukraincy-uciekaja-do-polski-wzrasta-liczba-wydawanych-wiz