Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Samochody Google przejechały milion kilometrów

Nauka i Technologie

Automatyczne samochody Google, poruszające się bez udziały kierowcy, przejechały już milion kilometrów, głównie po autostradach. Miały w tym czasie dwa wypadki: jeden spowodowany przez operatora (w niektórych momentach operator może przejąć sterowanie), a drugi przez kierowcę z innego samochodu, który wjechał w Google Car.

Teraz samochody będą poruszały się głównie po mieście. Dla Google jest to jeden z kluczowych projektów, który ma pozwolić na wygospodarowanie większej ilości czasu spędzanego w Internecie, a co za tym idzie podnieść zarobki firmy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://en.wikipedia.org/wiki/Google_driverless_car

Udostępnij

3 mln dolarów dla matematyków - konkurencja dla Nobla

Nauka i Technologie breakthrough prize in mathematics jack ma Jacob Lurie mark zuckerberg matematyka Maxim Kontsevich Richard Taylor sergey brin Simon Donaldson Terence Tao

Po raz pierwszy ogłoszono nazwiska matematyków, którzy otrzymali Breakthrough Prize In Mathematics – nagrodę 3 milionów dolarów mającą być odpowiednikiem Nagród Nobla dla matematyków.

Zwycięzcami zostali Simon Donaldson, Maxim Kontsevich, Jacob Lurie, Terence Tao i Richard Taylor, pracujący nad „zagadnieniami, których 99% osób nie ma szans zrozumieć”, jak stwierdził jeden z nich.

Fundatorami nagrody są m.in Sergey Brin (współtwórca Google), Mark Zuckerberg (szef Facebooka) i Jack Ma (szef Alibaby).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://plus.maths.org/content/maths-money

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://plus.maths.org/content/maths-money