Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Samochody Google przejechały milion kilometrów

Nauka i Technologie

Automatyczne samochody Google, poruszające się bez udziały kierowcy, przejechały już milion kilometrów, głównie po autostradach. Miały w tym czasie dwa wypadki: jeden spowodowany przez operatora (w niektórych momentach operator może przejąć sterowanie), a drugi przez kierowcę z innego samochodu, który wjechał w Google Car.

Teraz samochody będą poruszały się głównie po mieście. Dla Google jest to jeden z kluczowych projektów, który ma pozwolić na wygospodarowanie większej ilości czasu spędzanego w Internecie, a co za tym idzie podnieść zarobki firmy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://en.wikipedia.org/wiki/Google_driverless_car

Udostępnij

3 mln dolarów dla matematyków - konkurencja dla Nobla

Nauka i Technologie breakthrough prize in mathematics jack ma Jacob Lurie mark zuckerberg matematyka Maxim Kontsevich Richard Taylor sergey brin Simon Donaldson Terence Tao

Po raz pierwszy ogłoszono nazwiska matematyków, którzy otrzymali Breakthrough Prize In Mathematics – nagrodę 3 milionów dolarów mającą być odpowiednikiem Nagród Nobla dla matematyków.

Zwycięzcami zostali Simon Donaldson, Maxim Kontsevich, Jacob Lurie, Terence Tao i Richard Taylor, pracujący nad „zagadnieniami, których 99% osób nie ma szans zrozumieć”, jak stwierdził jeden z nich.

Fundatorami nagrody są m.in Sergey Brin (współtwórca Google), Mark Zuckerberg (szef Facebooka) i Jack Ma (szef Alibaby).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://plus.maths.org/content/maths-money

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://plus.maths.org/content/maths-money