Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraińcy chronią się w Polsce

Polska

 

Wnioski o status uchodźców złożyło w tym roku blisko 800 Ukraińców. W poprzednich latach Ukraińcy składali kilkadziesiąt takich wniosków rocznie. O ok. 20 proc. wzrosła liczba wydawanych Ukraińcom wiz do Polski i wynosi już 55 tys.– Ukraińcy coraz liczniej szukają możliwości życia w Polsce. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy uciekają przed trwającymi tam walkami, z Krymu emigrują przed prześladowaniami ci, którzy nie zaakceptowali aneksji – mówi Piotr Tyma, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15871218/ukraincy-uciekaja-do-polski-wzrasta-liczba-wydawanych-wiz

Udostępnij

Coraz dłużej czekają chorzy na leczenie nowotworów

Polska onkologia służba zdrowia

 

Średnio 8,5 miesiąca czekają na rozpoczęcie leczenia chorzy na przewlekłą białaczkę , chorzy na raka płuc prawie pół roku. Czas oczekiwania na wizytę u onkologa wynosi średnio 33 dni, o 6 dni dłużej niż przed rokiem. W kwietniu premier i minister zdrowia zapewniali w odpowiedzi na falę krytyki, że czas czekania na pomoc zostanie skrócony. Skalę problemu pokazuje ostatni raport projektu Onkobarometr, opracowany przez Fundację Watch Health Care.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-do-onkologa-czeka-sie-coraz-dluzej,nId,1451159

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-do-onkologa-czeka-sie-coraz-dluzej,nId,1451159