Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Trzej młodzi Izraelczycy zostali uprowadzeni i zastrzeleni

Świat

 

Ciała trzech młodych Izraelczyków, którzy zaginęli 12 czerwca odnalazło izraelskie wojsko wczoraj wieczorem na południu Zachodniego Brzegu Jordanu. Dwóch 16-latków i 19-latek zaginęli 18 czerwca, kiedy autostopem wracali ze szkoły do Jerozolimy. Rzecznik armii Peter Lerner powiedział, że najprawdopodobniej zostali zastrzeleni wkrótce po uprowadzeniu i ukryci pod stertą kamieni. Wiceminister obrony Danny Danon o zabójstwo oskarżył radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas. Rzecznik Hamasu w Gazie Sami Abu Zuhri nie skomentowal oskarżenia, natomiast ostrzegł Izrael, że eskalacja lub wojna sprawią, iż dla Izraela „otworzą się wrota piekieł”.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17861,odnaleziono-ciala-zaginionych-izraelczykow.html

Udostępnij

Ukraina: zaatakujemy i wyzwolimy naszą ziemię!

Świat orędzie Poroszenko rosja separatyści ukraina

 

Tym razem nie przedłużył zawieszenia broni prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Dotychczas separatyści w oświadczeniach godzili się na rozejm, ale w rzeczywistości atakowali. Równocześnie, jak twierdzą władze w Kijowie, z Rosji płynęło zaopatrzenie i kolejne oddziały separatystów. W orędziu do narodu prezydent Ukrainy powiedział wczoraj, że wojsko, gwardia narodowa, straż graniczna i służby bezpieczeństwa już otrzymały stosowne rozkazy do walki. Dodał, że rozejm będzie możliwy, jeśli wszystkie strony zaczną dotrzymywać zobowiązań.

 

 

http://www.tvn24.pl/wideo/droga-do-pokoju-okazala-sie-o-wiele-trudniejsza-niz-chcielismy,1297922.html

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zaatakujemy-i-wyzwolimy-nasza-ziemie-poroszenko-nie-przedluzyl-rozejmu,445072.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zaatakujemy-i-wyzwolimy-nasza-ziemie-poroszenko-nie-przedluzyl-rozejmu,445072.html