Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czechy: wyrok za zlecenie wywiadowi prywatnego śledztwa

Nieistotne

 

Żonę byłego czeskiego premiera Janę Neczasovą Sąd Rejonowy w Pradze skazał wczoraj na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Neczasowa oskarżona była o to, że jako szefowa gabinetu premiera zleciła Wywiadowi Wojskowemu (VZ) śledzenie ówczesnej małżonki Neczasa, Radki. Po ustąpieniu premier Neczas rozwiódł się z Radką i ożenił ze skazaną dziś Janą. Sprawą funkcjonariuszy wywiadu sąd się nie zajmował. Ówczesnymi szefami VZ Ondrejem Palenikiem i Milanem Kovandą zajmuje się ministerstwu obrony w trybie dyscyplinarnym, a postępowanie wobec wywiadowcy Jana Pohunka zostało umorzone.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zona-bylego-premiera-czech-skazana-za-sledzenie-swojej-poprzedniczki,445074.html

Udostępnij

Lwów rezygnuje ze starań o organizację olimpiady

Nieistotne kraków lwów olimpiada

Oficjalnym powodem jest trudna sytuacja wewnętrzna na Ukrainie. Przed rezygnacją Lwowa wycofały się kolejno Sztokholm i Kraków. O organizację olimpiady w 2022 roku rywalizują obecnie kazachska Ałmata, Pekin i Oslo. O tym, kto będzie organizatorem igrzysk w 2022 roku zdecyduje MKOl na 127. sesji w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15858677/lwow-tez-nie-chce-organizowac-zimowej-olimpiady-w-2022

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15858677/lwow-tez-nie-chce-organizowac-zimowej-olimpiady-w-2022