Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Samowystarczalny dom powstał niedaleko Kielc

Nauka i Technologie

Całkowicie samowystarczalny dom, zasilany energią słoneczną i wiatrową oraz wyposażony we własne ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków został wybudowany pod Kielcami. Samowystarczalność oznacza, że nie będzie trzeba dodatkowo płacić za prąd, wodę ani ogrzewanie. Dom zostanie udostępniony dla potencjalnych kupujących taki sam projekt.

W domu znajdzie się laboratorium Politechniki Świętokrzyskiej. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych, przy czym uwzględnia koszt aparatury pomiarowej dla naukowców. Sama budowa to 2000 złotych za metr kwadratowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/pierwszy-w-polsce-dom-idealny-prawie-gotowy-powstaje-niedaleko-kielc-zobacz-ni

Udostępnij

Smart Parking trafi do Polski

Nauka i Technologie motoryzacja parkowanie smart parking t-mobile

Uruchomiony w Pizie system Smart Parking pozwala znaleźć miejsce parkingowe za pomocą smartfona.

Aplikacja na komórkę służy do lokalizacji samochodu i płacenia za miejsce postojowe. Czujniki na wszystkich miejscach parkingowych pozwalają znaleźć najbliższe wolne miejsce, a całość wspomagana jest przez data mining. Zalety? W Pizie 30% ruchu na drogach stanowiły do tej pory samochody szukające parkingu, a system jest tańszy niż parkomaty i zapewnia 100% ściągalność opłat.

T-mobile, operator usługi Smart Parking, prowadzi rozmowy o wprowadzeniu systemu w dwóch polskich miastach, ale nie podaje w jakich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html