Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Samowystarczalny dom powstał niedaleko Kielc

Nauka i Technologie

Całkowicie samowystarczalny dom, zasilany energią słoneczną i wiatrową oraz wyposażony we własne ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków został wybudowany pod Kielcami. Samowystarczalność oznacza, że nie będzie trzeba dodatkowo płacić za prąd, wodę ani ogrzewanie. Dom zostanie udostępniony dla potencjalnych kupujących taki sam projekt.

W domu znajdzie się laboratorium Politechniki Świętokrzyskiej. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych, przy czym uwzględnia koszt aparatury pomiarowej dla naukowców. Sama budowa to 2000 złotych za metr kwadratowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/pierwszy-w-polsce-dom-idealny-prawie-gotowy-powstaje-niedaleko-kielc-zobacz-ni

Udostępnij

Smart Parking trafi do Polski

Nauka i Technologie motoryzacja parkowanie smart parking t-mobile

Uruchomiony w Pizie system Smart Parking pozwala znaleźć miejsce parkingowe za pomocą smartfona.

Aplikacja na komórkę służy do lokalizacji samochodu i płacenia za miejsce postojowe. Czujniki na wszystkich miejscach parkingowych pozwalają znaleźć najbliższe wolne miejsce, a całość wspomagana jest przez data mining. Zalety? W Pizie 30% ruchu na drogach stanowiły do tej pory samochody szukające parkingu, a system jest tańszy niż parkomaty i zapewnia 100% ściągalność opłat.

T-mobile, operator usługi Smart Parking, prowadzi rozmowy o wprowadzeniu systemu w dwóch polskich miastach, ale nie podaje w jakich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html