Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Samowystarczalny dom powstał niedaleko Kielc

Nauka i Technologie

Całkowicie samowystarczalny dom, zasilany energią słoneczną i wiatrową oraz wyposażony we własne ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków został wybudowany pod Kielcami. Samowystarczalność oznacza, że nie będzie trzeba dodatkowo płacić za prąd, wodę ani ogrzewanie. Dom zostanie udostępniony dla potencjalnych kupujących taki sam projekt.

W domu znajdzie się laboratorium Politechniki Świętokrzyskiej. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych, przy czym uwzględnia koszt aparatury pomiarowej dla naukowców. Sama budowa to 2000 złotych za metr kwadratowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/pierwszy-w-polsce-dom-idealny-prawie-gotowy-powstaje-niedaleko-kielc-zobacz-ni

Udostępnij

Smart Parking trafi do Polski

Nauka i Technologie motoryzacja parkowanie smart parking t-mobile

Uruchomiony w Pizie system Smart Parking pozwala znaleźć miejsce parkingowe za pomocą smartfona.

Aplikacja na komórkę służy do lokalizacji samochodu i płacenia za miejsce postojowe. Czujniki na wszystkich miejscach parkingowych pozwalają znaleźć najbliższe wolne miejsce, a całość wspomagana jest przez data mining. Zalety? W Pizie 30% ruchu na drogach stanowiły do tej pory samochody szukające parkingu, a system jest tańszy niż parkomaty i zapewnia 100% ściągalność opłat.

T-mobile, operator usługi Smart Parking, prowadzi rozmowy o wprowadzeniu systemu w dwóch polskich miastach, ale nie podaje w jakich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html