Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Smart Parking trafi do Polski

Nauka i Technologie

Uruchomiony w Pizie system Smart Parking pozwala znaleźć miejsce parkingowe za pomocą smartfona.

Aplikacja na komórkę służy do lokalizacji samochodu i płacenia za miejsce postojowe. Czujniki na wszystkich miejscach parkingowych pozwalają znaleźć najbliższe wolne miejsce, a całość wspomagana jest przez data mining. Zalety? W Pizie 30% ruchu na drogach stanowiły do tej pory samochody szukające parkingu, a system jest tańszy niż parkomaty i zapewnia 100% ściągalność opłat.

T-mobile, operator usługi Smart Parking, prowadzi rozmowy o wprowadzeniu systemu w dwóch polskich miastach, ale nie podaje w jakich.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16216258,Miejsce_parkingowe_w_centrum_w_kilka_sekund___smart.html

Udostępnij

Instagration - największa operacja IT w historii zakończona po roku

Nauka i Technologie Facebook instagram instagration serwery

Właśnie zakończyła się operacja „Instagration”, największa operacja IT w historii, polegająca na przeniesieniu 20 miliardów zdjęć z Instagrama na serwery Facebooka. Migracja zakończyła się pełnym sukcesem – nie było żadnego przestoju, a żadne dane nie zaginęły.

Facebook kupił Instagrama w 2012 roku za miliard dolarów. Do tej kwoty należy doliczyć utrzymanie chmury Amazonu z której korzystał Instagram oraz wynagrodzenia 20 inżynierów, którzy przez rok planowali operację.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16227210,Facebook_przeniosl_20_miliardow_zdjec_z_Instagrama_.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16227210,Facebook_przeniosl_20_miliardow_zdjec_z_Instagrama_.html