Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wirus zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych atakuje na Podlasiu

Polska

Na wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych zachorowało w czerwcu na Podlasiu 90 osób. W całej Polsce od stycznia do dziś na tę chorobę zachorowało 14 osób. Aż 43 chorych to dzieci. Dotąd choroba przebiega bez powikłań. Do zakażenia wirusowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych dochodzi drogą doustną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15858926/uwaga-na-zapalenie-opon-mozgowych-wirus-atakuje-na-podlasiu

Udostępnij

Stanisław Kociołek nie jest, zdaniem sądu, winny masakry na Wybrzeżu

Polska grudzień 1970 kociołek sąd

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dziś apelacje od wyroku wydanego w kwietniu 2013 r. przez Sąd Okręgowy. Sąd Okręgowy niejednogłośnie uniewinnił wicepremiera w PRL-u 80-letniego dziś Kociołka od zarzutu „sprawstwa kierowniczego” zabójstwa robotników w grudniu 1970 roku. Prokuratura oskarżyła Kociołka o to, że 16 grudnia 1970 r. nakłaniał w telewizji strajkujących w Gdyni do powrotu do pracy, choć wiedział, że następnego dnia rano stocznia będzie zablokowana przez wojsko, które ma rozkaz strzelać do ludzi. Na stacji kolejki miejskiej przy stoczni zostali zastrzeleni stoczniowcy którzy usłuchali apelu Kociołka i poszli do pracy. Sąd Apelacyjny zatwierdził natomiast dwa wyroki więzienia w zawieszeniu wydane na dowódców jednostki wojskowej, którzy rozkazali rozstrzelać z karabinów maszynowych ludzi idących do pracy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html