Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wirus zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych atakuje na Podlasiu

Polska

Na wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych zachorowało w czerwcu na Podlasiu 90 osób. W całej Polsce od stycznia do dziś na tę chorobę zachorowało 14 osób. Aż 43 chorych to dzieci. Dotąd choroba przebiega bez powikłań. Do zakażenia wirusowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych dochodzi drogą doustną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15858926/uwaga-na-zapalenie-opon-mozgowych-wirus-atakuje-na-podlasiu

Udostępnij

Stanisław Kociołek nie jest, zdaniem sądu, winny masakry na Wybrzeżu

Polska grudzień 1970 kociołek sąd

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dziś apelacje od wyroku wydanego w kwietniu 2013 r. przez Sąd Okręgowy. Sąd Okręgowy niejednogłośnie uniewinnił wicepremiera w PRL-u 80-letniego dziś Kociołka od zarzutu „sprawstwa kierowniczego” zabójstwa robotników w grudniu 1970 roku. Prokuratura oskarżyła Kociołka o to, że 16 grudnia 1970 r. nakłaniał w telewizji strajkujących w Gdyni do powrotu do pracy, choć wiedział, że następnego dnia rano stocznia będzie zablokowana przez wojsko, które ma rozkaz strzelać do ludzi. Na stacji kolejki miejskiej przy stoczni zostali zastrzeleni stoczniowcy którzy usłuchali apelu Kociołka i poszli do pracy. Sąd Apelacyjny zatwierdził natomiast dwa wyroki więzienia w zawieszeniu wydane na dowódców jednostki wojskowej, którzy rozkazali rozstrzelać z karabinów maszynowych ludzi idących do pracy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html