Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stanisław Kociołek nie jest, zdaniem sądu, winny masakry na Wybrzeżu

Polska

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dziś apelacje od wyroku wydanego w kwietniu 2013 r. przez Sąd Okręgowy. Sąd Okręgowy niejednogłośnie uniewinnił wicepremiera w PRL-u 80-letniego dziś Kociołka od zarzutu „sprawstwa kierowniczego” zabójstwa robotników w grudniu 1970 roku. Prokuratura oskarżyła Kociołka o to, że 16 grudnia 1970 r. nakłaniał w telewizji strajkujących w Gdyni do powrotu do pracy, choć wiedział, że następnego dnia rano stocznia będzie zablokowana przez wojsko, które ma rozkaz strzelać do ludzi. Na stacji kolejki miejskiej przy stoczni zostali zastrzeleni stoczniowcy którzy usłuchali apelu Kociołka i poszli do pracy. Sąd Apelacyjny zatwierdził natomiast dwa wyroki więzienia w zawieszeniu wydane na dowódców jednostki wojskowej, którzy rozkazali rozstrzelać z karabinów maszynowych ludzi idących do pracy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html

Udostępnij

Afera taśmowa: wiceminister z lobbystą

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót gawłowski wawrzynowicz wprost

 

Stenogram bardzo tajemniczej rozmowy wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem zamieszcza najnowszy numer Wprost. Rozmowa prowadzona jest zgodnie z elementarnymi zasadami konspiracji, uczestnicy niczego nie mówią wprost, wymieniają się jakimiś dokumentami, słowa są komentarzem do ich treści. Obydwu uczestnikom rozmowy zależy też na tym, żeby ukryć sam fakt spotkania, umawiają się, że wyjdą z restauracji „Sowa i przyjaciele” osobno i w znacznym odstępie czasowym.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454289/Tasmy-Wprost-Minister-i-interesy-z-lobbysta/?pg=1

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454289/Tasmy-Wprost-Minister-i-interesy-z-lobbysta/?pg=1