Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stanisław Kociołek nie jest, zdaniem sądu, winny masakry na Wybrzeżu

Polska

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dziś apelacje od wyroku wydanego w kwietniu 2013 r. przez Sąd Okręgowy. Sąd Okręgowy niejednogłośnie uniewinnił wicepremiera w PRL-u 80-letniego dziś Kociołka od zarzutu „sprawstwa kierowniczego” zabójstwa robotników w grudniu 1970 roku. Prokuratura oskarżyła Kociołka o to, że 16 grudnia 1970 r. nakłaniał w telewizji strajkujących w Gdyni do powrotu do pracy, choć wiedział, że następnego dnia rano stocznia będzie zablokowana przez wojsko, które ma rozkaz strzelać do ludzi. Na stacji kolejki miejskiej przy stoczni zostali zastrzeleni stoczniowcy którzy usłuchali apelu Kociołka i poszli do pracy. Sąd Apelacyjny zatwierdził natomiast dwa wyroki więzienia w zawieszeniu wydane na dowódców jednostki wojskowej, którzy rozkazali rozstrzelać z karabinów maszynowych ludzi idących do pracy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kociolek-prawomocnie-uniewinniony-ws-Grudnia70,wid,16722050,wiadomosc.html

Udostępnij

Afera taśmowa: wiceminister z lobbystą

Polska afera taśmowa Afera taśmowa - skrót gawłowski wawrzynowicz wprost

 

Stenogram bardzo tajemniczej rozmowy wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem zamieszcza najnowszy numer Wprost. Rozmowa prowadzona jest zgodnie z elementarnymi zasadami konspiracji, uczestnicy niczego nie mówią wprost, wymieniają się jakimiś dokumentami, słowa są komentarzem do ich treści. Obydwu uczestnikom rozmowy zależy też na tym, żeby ukryć sam fakt spotkania, umawiają się, że wyjdą z restauracji „Sowa i przyjaciele” osobno i w znacznym odstępie czasowym.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454289/Tasmy-Wprost-Minister-i-interesy-z-lobbysta/?pg=1

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/454289/Tasmy-Wprost-Minister-i-interesy-z-lobbysta/?pg=1