Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

„Podatek od czystego powietrza” może wynieść ponad 200 złotych

Gospodarka

Od 1,2 do 4,2 PLN zapłacimy za dobę pobytu na urlopie w ramach „podatku od czystego powietrza”, czyli opłaty miejscowej. Podatek zwykle doliczany jest przez hotele i pensjonaty do rachunku za pobyt. Kwota wydaje się niewielka, ale przy czteroosobowej rodzinie na dwutygodniowych wakacjach wyniesie nawet 235 złotych.

Brakuje aktualnych danych dotyczących łącznej kwoty pobranej przez wszystkie gminy. W 2001 roku 361 z 2425 gmin pobrało razem 18,2 miliona złotych, a stawki były wtedy podobne jak obecnie. Dla porównania, VAT daje ok. 115 miliarda, akcyza 62, PIT 43, a CIT 23 miliardy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Za-urlop-zaplacisz-podatek-sprawdz-stawki-7216364.html

Udostępnij

Energetyka, metalurgia i paliwa dają najwięcej podatku CIT

Gospodarka cit energetyka KGHM metalurgia paliwa podatki

Wśród 100 największych płatników podatku CIT największymi płatnikami są branże energetyczna (22 spółki płacą 2,3 mld złotych), metalurgiczna (1 spółka, KGHM płaci 1,6 mld) i paliwowa (1,2 mld). Jednocześnie KGHM jest największym płatnikiem CIT w Polsce.

Wpływy do budżetu z tytułu podatku CIT w 2013 wyniosły 23 mld PLN i stanowiły 8,3% dochodów budżetu. Oprócz CIT-u spółki płacą jeszcze inne podatki takie jak akcyza, VAT, podatek „miedziowy” (KGHM), podatki od nieruchomości i inne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmy-ktore-placa-najwiecej-podatkow-w-Polsce-3155199.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmy-ktore-placa-najwiecej-podatkow-w-Polsce-3155199.html