Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Energetyka, metalurgia i paliwa dają najwięcej podatku CIT

Gospodarka

Wśród 100 największych płatników podatku CIT największymi płatnikami są branże energetyczna (22 spółki płacą 2,3 mld złotych), metalurgiczna (1 spółka, KGHM płaci 1,6 mld) i paliwowa (1,2 mld). Jednocześnie KGHM jest największym płatnikiem CIT w Polsce.

Wpływy do budżetu z tytułu podatku CIT w 2013 wyniosły 23 mld PLN i stanowiły 8,3% dochodów budżetu. Oprócz CIT-u spółki płacą jeszcze inne podatki takie jak akcyza, VAT, podatek „miedziowy” (KGHM), podatki od nieruchomości i inne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmy-ktore-placa-najwiecej-podatkow-w-Polsce-3155199.html

Udostępnij

Rekompensaty dla rolników za utracone dochody

Gospodarka ministerstwo rolnictwa rekompensaty dla rolników

 

Stworzenie specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma zabezpieczać rolników od ryzyka rynkowego planuje Ministerstwo Rolnictwa. Opracowało już założenia projektu ustawy o utworzeniu funduszu. Według ustawy rolnicy dostawaliby 70 proc. dochodów utraconych z powodów losowych lub nie więcej niż 70 proc. należności netto wynikającej z faktury za sprzedany towar, która nie została uregulowana przez niewypłacalnego nabywcę.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1165075,Rekompensaty-dla-rolnikow-w-przypadku-spadku-dochodow-Jest-projekt-utworzenia-funduszu

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1165075,Rekompensaty-dla-rolnikow-w-przypadku-spadku-dochodow-Jest-projekt-utworzenia-funduszu