Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Energetyka, metalurgia i paliwa dają najwięcej podatku CIT

Gospodarka

Wśród 100 największych płatników podatku CIT największymi płatnikami są branże energetyczna (22 spółki płacą 2,3 mld złotych), metalurgiczna (1 spółka, KGHM płaci 1,6 mld) i paliwowa (1,2 mld). Jednocześnie KGHM jest największym płatnikiem CIT w Polsce.

Wpływy do budżetu z tytułu podatku CIT w 2013 wyniosły 23 mld PLN i stanowiły 8,3% dochodów budżetu. Oprócz CIT-u spółki płacą jeszcze inne podatki takie jak akcyza, VAT, podatek „miedziowy” (KGHM), podatki od nieruchomości i inne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmy-ktore-placa-najwiecej-podatkow-w-Polsce-3155199.html

Udostępnij

Rekompensaty dla rolników za utracone dochody

Gospodarka ministerstwo rolnictwa rekompensaty dla rolników

 

Stworzenie specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma zabezpieczać rolników od ryzyka rynkowego planuje Ministerstwo Rolnictwa. Opracowało już założenia projektu ustawy o utworzeniu funduszu. Według ustawy rolnicy dostawaliby 70 proc. dochodów utraconych z powodów losowych lub nie więcej niż 70 proc. należności netto wynikającej z faktury za sprzedany towar, która nie została uregulowana przez niewypłacalnego nabywcę.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1165075,Rekompensaty-dla-rolnikow-w-przypadku-spadku-dochodow-Jest-projekt-utworzenia-funduszu

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1165075,Rekompensaty-dla-rolnikow-w-przypadku-spadku-dochodow-Jest-projekt-utworzenia-funduszu