Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Antyrządowa manifestacja w Warszawie

Polska

Co najmniej 2000 osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji przeciw rządom Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, zorganizowanej pod hasłem „chronić polskość przed rządami złych ludzi”. Demonstranci przeszli wczesnym popołudniem z placu Zamkowego przez Trakt Królewski przed Sejm przy ulicy Wiejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,marsz-na-sejm-antyrzadowa-demonstracja-przeszla-przez-centrum,127049.html

Udostępnij

Polska na 52 miejscu rankingu najlepszych krajów świata

Polska good country indeks ranking

po Trynidadzie i Tobago a przed Tajlandią. Ranking 125 krajów nazwany Good Country Index powstał w oparciu o różne wskaźniki: wkład w naukę i technikę, kultura, pokój na świecie, bezpieczeństwo, środowisko, wolność prasy, liczba przyjętych uchodźców, ilość broni na eksport, liczba laureatów Nagrody Nobla. Dane wzięte zostały z ONZ, Banku Światowego i wielu organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Pierwsza w rankingu jest Irlandia, za nią Finlandia i Szwajcaria. Ostatnie trzy kraje to Irak, Wietnam i Libia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.goodcountry.org/overall

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.goodcountry.org/overall