Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska na 52 miejscu rankingu najlepszych krajów świata

Polska

po Trynidadzie i Tobago a przed Tajlandią. Ranking 125 krajów nazwany Good Country Index powstał w oparciu o różne wskaźniki: wkład w naukę i technikę, kultura, pokój na świecie, bezpieczeństwo, środowisko, wolność prasy, liczba przyjętych uchodźców, ilość broni na eksport, liczba laureatów Nagrody Nobla. Dane wzięte zostały z ONZ, Banku Światowego i wielu organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Pierwsza w rankingu jest Irlandia, za nią Finlandia i Szwajcaria. Ostatnie trzy kraje to Irak, Wietnam i Libia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.goodcountry.org/overall

Udostępnij

Matury nie zdało w tym roku 29 proc. uczniów

Polska centralna komisja egzaminacyjna matura świadectwa maturalne

Egzamin z języka polskiego zdało 94 proc. maturzystów, z matematyki – 75 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego – 92 proc. Do matury przystąpiło blisko 294 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła dziś wstępne wyniki tegorocznych matur. Również dziś w szkołach odbyły się uroczystości wręczania świadectw maturalnych.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wPNDl1oLZ4Q

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15822731/29-proc-tegorocznych-maturzystow-nie-zdalo-egzaminu

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15822731/29-proc-tegorocznych-maturzystow-nie-zdalo-egzaminu